کد خبر: ۱۸۵۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۶ - ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - 09 October 2020
وزرای گردشگری در کشورهای عضو گروه ۲۰ (G۲۰) توافق کردند که سهم این بخش را در اقتصاد به حداکثر رسانده و به توسعه پایدار بپردازند.

به گزارش تسنیم به نقل از شینهوا، وزرای گردشگری در کشورهای عضو گروه 20 (G20) روز چهارشنبه توافق کردند که سهم این بخش را در اقتصاد به حداکثر رسانده و به توسعه پایدار بپردازند.

بر اساس بیانیه ای که پس از نشستG20 به ریاست عربستان سعودی منتشر شد، این وزرا خواستار توسعه بیشتر بخش گردشگری به عنوان یک صنعت کلیدی و مقاوم شدند و تاکید کردند که این بخش به اقتصاد جهانی کمک کرده و اشتغال مناسب ایجاد می کند.

این مقامات همچنین به چالش های به وجود آمده توسط بیماری همه گیر کووید-19 و ویروس کرونا و گام هایی که برای بهبود این بخش نیاز است، پرداختند.

در این جلسه همچنین اعلام شد که بخش گردشگری به 10.3 درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) جهان و 330 میلیون شغل در سال 2019 کمک کرده است.

وزرای گردشگری کشورهای گروه 20 همچنین اعلام کردند که این بیماری همه گیر منجر به کاهش 60-80 درصدی گردشگری بین المللی در سال 2020 شده است.

آنها متعهد شدند که برای تسهیل بهبود این بخش و حمایت از افرادی که بیشتر تحت تأثیر این بحران قرار گرفته اند، به همکاری مشترک خود ادامه دهند.

از ابتدای بحران کووید-19، کشورهای G20 جلسات منظمی را برای مقابله با تأثیرات این ویروس کشنده در بخشهای مختلف برگزار کرده اند.

برچسب ها: گردشگری ، اقتصاد ، کرونا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: