کد خبر: ۱۸۴۶۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۲ - ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - 23 September 2020
وزیر اقتصاد گفت: انتظار می‌رود با پیشبرد بیمه هوشمند، هر فرد با در اختیار داشتن یک کارت هوشمند، بتواند بیمه‌نامه متناسب با شرایط شغلی و زندگی خود را انتخاب و از مزایای آن بهره‌مند شود.

وزیر اقتصاد گفت: انتظار می‌رود با پیشبرد بیمه هوشمند، هر فرد با در اختیار داشتن یک کارت هوشمند، بتواند بیمه‌نامه متناسب با شرایط شغلی و زندگی خود را انتخاب و از مزایای آن بهره‌مند شود.

 فرهاد دژپسند در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی گفت: انتظار می‌رود با پیشبرد بیمه هوشمند، هر فرد با در اختیار داشتن یک کارت هوشمند بدون نیاز به ارتباط چهره به چهره، بتواند بیمه‌نامه متناسب با شرایط شغلی و زندگی خود را انتخاب و از مزایای آن بهره‌مند شود.


وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: خوشبختانه صنعت بیمه از سال ۱۳۹۷ جهش قابل توجهی را آغاز کرده است که اکنون شاهد نتایج مثبت آن هستیم اما باید با برنامه، تلاش‌ها به گونه‌ای ساماندهی شود که فاصله با سایر کشورها به سرعت کاهش یابد.

وی بیان کرد: با توجه به عملکرد بسیار خوب صنعت بیمه در سیل سال ۱۳۹۸، امیدواریم با تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی، بتوانیم از ظرفیت‌های صنعت بیمه در پذیرش ریسک‌های طبیعی بهره‌مند شویم.

دژپسند با اشاره به اهمیت بیمه‌های مسوولیت در زندگی روزمره و کاری افراد جامعه، گفت: بیمه مسوولیت یکی از مولفه‌های بسیار مهم برای یک اقتصاد رو به رشد است و باید بر روی این بیمه‌نامه، کار بیشتری شود و راهکارهای مناسب انتخاب و عملیاتی شود. همچنین وزیر اقتصاد با تاکید بر لزوم معرفی کارآتر بیمه زندگی به مردم و ارائه مزایای آن گفت: صنعت بیمه باید با مطالعه و بررسی رشته‌های جدید بیمه‌ای در دنیا، آنها را بومی‌سازی کرده و خدمات مربوط را به مردم ارائه دهد.

دژپسند افزود: صنعت بیمه با احساس مسوولیت در دوران همه‌گیری کرونا، برای حمایت از کسب‌و‌کارها با طراحی «بیمه‌نامه تعطیلی کسب‌و‌کار به‌دلیل اپیدمی و پاندمی» اقدام خوبی انجام داده است، به‌نحوی‌که کسب‌و‌کارها می‌توانند خود را از ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۲ میلیون تومان درآمد در روز برای حداکثر یک دوره ۶۰ روزه، بیمه کنند. با توجه به اهمیت این نوع خدمات بیمه‌ای در این شرایط، لازم است که اطلاع‌رسانی مناسب در این زمینه، در دستور کار صنعت بیمه قرار گیرد. حق بیمه این بیمه‌نامه برای مدت یک سال از ۲۱۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان متغیر است و پوشش بیمه‌ای این بیمه‌نامه نیز، کسب‌و‌کارها را از حداقل ۳۰ میلیون تومان تا ۷۲۰ میلیون تومان تحت پوشش قرار می‌دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: