کد خبر: ۱۸۴۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۴ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - 22 September 2020
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان از ثبت بارش ۲۵۰ میلی متری باران طی ۲۴ ساعت در شهرستان تالش خبر داد و گفت: در حال حاضر حجم آب در رودخانه‌های غرب گیلان از حالت سیلابی خارج شده و فروکش کرده است.

 
 به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وحید خرّمی، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در حاشیه بازدید از رودخانه‌ها پس از بارش‌های اخیر در شهرستان تالش، اظهار کرد: از عصر 29 شهریور تا صبح روز سی‌ام شهریور شاهد بیشترین بارش‌ها در مناطق غربی گیلان بودیم که با شدت گرفتن بارش‌ها و جاری شدن سیلاب در غرب استان بویژه در شهرستان تالش خساراتی را به بار آورده است.

مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان خاطرنشان کرد: در حال حاضر حجم آب در رودخانه‌های غرب گیلان از حالت سیلابی کاهش پیدا کرده و در حال فروکش کردن است.

خرمی با اشاره به میانگین بارش‌ها، گفت: میانگین بارش‌ها طی 24 ساعت در استان حدود 31 میلی متر را نشان می دهد و این در حالی است که در غرب گیلان ایستگاه ماشین خانه کرگانرود، بارش 250 میلی‌متری ثبت شده است.

وی افزود: ایستگاه باران سنجی خرجگیل تالش با 155 میلی متر حدود 12 درصد متوسط در بلند مدت و ایستگاه لمیرتالش با 93میلی متر حدود 6 درصد در بلند مدت پس از ایستگاه ماشین خانه کرگانرود بیشترین میزان بارندگی های اخیر را داشته‌اند.

مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان در پایان تاکید کرد: از شهروندان عزیز درخواست داریم که به هشدار‌های هواشناسی توجه داشته و در صورت طغیانی و سیلابی شدن رودخانه‌ها از هرگونه ورود به بستر و استقرار در حاشیه و حریم رودخانه‌ها اکیداً خودداری نمایند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: