کد خبر: ۱۸۴۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳:۳۳ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - 15 September 2020
طرح تبدیل هایما به خودروهای جایگزین برای مشتریانی که با تاخیر در تحویل خودرو روبرو هستند، اجرا می‌شود.


به گزارش فارس، برخی کاربران سامانه «فارس من» با ثبت موضوعی با عنوان «خودروی «هایما» چه زمانی به دست مشتریان خواهد رسید؟» اعلام کردند: «ایران خودرو سال ۱۳۹۷ به صورت پیوسته پیش‌فروش‌های مختلف هایما را انجام داد که پس از گذشت ۲۵ ماه، هنوز موفق به صدور دعوتنامه برای ماه‌های شهریور به بعد نشده است. همچنین بدون در نظر گرفتن افرادی که در گذشته پیش فروش انجام داده بودند، پس از ۴ ماه در فروش فوری عید تا عید در بهمن و اسفند خودرو باز هم «هایما» به فروش رسانده و پیش فروش‌های دیگری نیز در ماه‌های نزدیکتر از پیش فروش قبلی صورت گرفته است. در حال حاضر تکلیف خریداران مشخص نیست. لطفا در این خصوص پیگیری لازم صورت گیرد تا بدانیم چه باید کرد.»

خبرنگار فارس این موضوع را از ایران خودرو پیگیری کرد که پاسخ آنها به شرح زیر است:

1- در حال حاضر خط تولید هایما در شرکت ایران خودرو خراسان فعال است.
2- از ابتدای امسال تاکنون 2 هزار و 811 دستگاه هایما تحویل مشتریان شده است. در حال حاضر اجرای تعهدات حدود 8 هزار دستگاه خودرو هایما در دو مدل اس 5 و اس 7 در دستور کار قرار دارد.
3- مشکلات و موانع ایجاد شده در تامین قطعات این محصول به دلیل تحریم های بین المللی، سبب تولید با تاخیر شده است. در حال حاضر تاخیر در تعهدات این محصول از مرداد سال گذشته تا خرداد امسال است که درحال حاضر صدور دعوت‌نامه برای موعد تحویل مردادماه درحال انجام است.
4- در صورت تامین و تدارک قطعات، امسال 20 هزار دستگاه هایما اس 7 و اس 5 در شرکت ایران خودرو خراسان تولید خواهد شد.
5- از سوی دیگر،‌ با توجه به نیاز مشتریان به خودرو، طرح تبدیل این خودرو با محصولات دیگر ایران خودرو در دستور کار قرار دارد تا مشتریانی که مایل به تبدیل خودرو بودند نسبت به آن اقدام کنند. این طرح نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.
6- قیمت محصولات بر اساس قیمت زمان تحویل محاسبه می شود و در صورت تبدیل نیز قیمت محصولات جایگزین بر اساس قیمت موعد تحویل محاسبه خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: