کد خبر: ۱۸۴۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۰ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - 15 September 2020
سازمان اوپک اعلام کرد که با وجود اینکه برخی کشورهای عضو مانند عربستان تولید خود را در ماه اوت افزایش دادند ولی در مجموع توافق کاهش تولید این سازمان با ۱۰۳٪ تطابق انجام شده است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، سازمان اوپک در گزارش ماه سپتامبر خود اعلام کرد که کشورهای عضو عمدتا به دلیل افزایش تولید عربستان، امارات و کویت، تولید نفت خود را در مجموع 0.76 میلیون بشکه در روز در ماه اوت افزایش دادند و به 24.05 میلیون بشکه در روز رساندند.

اما این افزایش تولید نفت از حجم پیش بینی شده در توافق کاهش تولید کمتر است و این بدان معناست که در ماه اوت، توافق اوپک با 103٪ تطابق انجام شده است.

از 13 عضو اوپک، 10 عضو در توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس مشارکت کرده اند چرا که ایران، لیبی و ونزوئلا مشمول این محدودیت ها نمی شوند.

در ماه اوت، تولید طرفین این توافق تنها به 21.67 میلیون بشکه در روز رسید که 130 هزار بشکه در روز کمتر از مقدار برنامه ریزی شده است.

با این حال، در ماه های گذشته، شرایط این توافق به طور دقیق توسط همه کشورها انجام نشده بود، بنابراین، در ماه های اوت و سپتامبر، آن کشورها درصدد جبران تولید بیش از حد خود بر آمده اند.

به طور خاص، عراق که بیشترین انتقادات را به خاطر عدم رعایت شرایط این توافق متوجه خود کرده بود، به جای افزایش تولید در ماه اوت، تولید را 100 هزار بشکه دیگر کاهش داد و به 3.65 میلیون بشکه در روز رساند.

در همین حال، عربستان سعودی تولید نفت خود را با 475 هزار بشکه در روز افزایش به 8.89 میلیون بشکه در روز رساند. امارات متحده عربی نیز در ماه اوت با افزایش 180 هزار بشکه ای، تولید خود را به 2.7 میلیون بشکه در روز و کویت با افزایش 127 هزار بشکه ای به 2.28 میلیون بشکه در روز رساندند.

بر اساس این گزارش، از این کشورها، فقط امارات متحده عربی تولید را بیش از حد برنامه ریزی شده افزایش داده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: