کد خبر: ۱۸۳۸۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - 04 September 2020
از زمانی که وزیر دارایی انگلیس، در ماه جولای به منظور تقویت فعالیت های اقتصادی پرداخت عوارض خرید خانه را به تعویق انداخت، از هر هفت خانه در انگلیس، یک خانه در کمتر از یک هفته خریدار پیدا می‌کند.

 
به گزارش  تسنیم به نقل از بلومبرگ، بازار مسکن در انگلیس با افزایش تعداد فروش خانه طی یک هفته رونق گرفته است. فروش خانه در انگلیس در این هفته در نتیجه کاهش مالیات، دو برابر بیشتر از سال گذشته بوده است.

از زمانی که ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس، در ماه جولای به منظور تقویت فعالیت های اقتصادی پرداخت عوارض خرید خانه را به تعویق انداخت، از هر هفت خانه در انگلیس، یک خانه در کمتر از یک هفته خریدار پیدا می‌کند. بازار مسکن در ماه مارس به دنبال اعمال قرنطینه کامل در انگلیس تعطیل شد.

سرعت فروش خانه در لندن کمتر از مناطق دیگر است و بیشترین سرعت فروش خانه مربوط به اسکاتلند می شود. بیشترین تقاضا برای خانه های سه خوابه است.

 

برداشته شدن عوارض خرید ملک که تا پایان ماه مارس ادامه دارد، باعث رونق بازاری شده که پس از بازگشایی در ماه مه با سقوط تقاضا مواجه بود. ولی بسیاری از مقامات تردید دارند که خرید خانه با این سرعت ادامه داشته باشد و نگرانند برداشته شدن برنامه‌های حمایتی دولت باعث افزایش موج بیکاری در سال جاری میلادی شود.

این احتمال وجود دارد که تقاضا برای خانه مثل همیشه تا پایان سال جاری میلادی کاهش یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: