کد خبر: ۱۸۳۲۳۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۳ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - 19 August 2020
مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از کاهش ۶۹ میلیون دلاری (۱۵۶۶ میلیارد تومانی) این شرکت به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش تسنیم ، سیاوش امیرمکری با اشاره به کاهش 60 درصدی عملیات هوانوردی دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: بر اساس گزارش مراجع بین المللی شیوع ویروس کرونا کاهش 50 درصدی تعداد مسافران و کاهش 60 درصدی درآمدهای فرودگاهی را به همراه داشته است.

وی با اشاره به زیان 6.2 میلیارد دلاری هوانوردی دنیا طی نیمه نخست 2020، افزود: سهم ایران از این زیان 69 میلیون دلار (1566 میلیارد تومان) است و با پیش بینی مراجع بین المللی امسال شاهد کاهش 50 درصدی درآمد هوانوردی دنیا خواهیم بود و تا پایان سال 2024 می توان امیدوار بود که به درآمد پایان سال 2019 برسیم.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر 5سال طول می کشد که صنعت هوایی دنیا در حوزه عملیات فرودگاهی و مسائل مالی به پایان سال 2019 برسد.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت:‌ اتحادیه بین المللی فرودگاهها ( ACI) تجربه سفر سلامت از طریق مسافرت با کمترین تماس یا بدون تماس را برای جلب اعتماد مسافران شعار خود کرده است. در کشور ما نیز خوشبختانه با وجود فشارهای مسئولان و نمایندگان استانی و کاهش پرواز و مسافر هیچ فرودگاهی غیر عملیاتی و تعطیل نشد. مسوولان کشور تشخیص دادند که مسافرت های هوایی یکی از مسیرهای امن برای جابه جایی در زمان شیوع ویروس کروناست و ما نیز این اصل را در دستور کار قرار دادیم.

علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: