کد خبر: ۱۸۲۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۸ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - 07 August 2020
مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: در محور هراز تردد ‌وسایل نقلیه از ساعت 15 روزهای جمعه و شنبه 17 و 18 مرداد تا ‌ساعت 2 بامداد روزهای بعد از رودهن به سمت آمل ممنوع است.
 
 ایمان محرابی‌نیا در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها‌، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات‌ دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌های ترددشمار برخط، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* مردم از انجام سفرهای بین شهری خودداری کنند

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها تأکید کرد: همانگونه که از قبل نیز اعلام شد جابه جایی بین شهری و بین استانی در شیوع بیشتر بیماری ‌کرونا اثر دارد در این راستا از مردم خواهشمندیم ‌حتی المقدور در خانه بمانند و از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

* ترافیک سنگین در محور کندوان/ تردد روان در جاده فیروزکوه و هراز

وی بیان کرد: در حال حاضر ترافیک در مسیر جنوب به شمال محور کندوان مقاطع بیلقان، سرودار، پورکان، وینه، پل خواب و حدفاصل گرماب تا نساء سنگین است.

محرابی نیا از تردد روان در محورهای فیروزکوه و هراز و آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت خبر داد.

* بارش پراکنده باران در محور چالوس و آزادراه قزوین - رشت

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به بارش پراکنده باران در برخی از محورهای استان های گیلان و مازندران، گفت: در محور چالوس و آزادراه قزوین - رشت بارش پراکنده باران داریم، همچنین در محور فیروزکوه مه گرفتگی در ارتفاعات گزارش شده است و در محور هراز و آزادراه تهران - شمال بارش و مداخلات جوی خاصی نداریم.

* افزایش 9.8 درصدی ترافیک جاده‌ها/ شلوغی جاده ها بین ساعات 19 تا 20

وی گفت: کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها‌ بر اساس رصد 2233 دستگاه ترددشمار فعال در جاده ها نسبت به روز قبل 9.8 درصد افزایش دارد در همین مدت سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها 12.7 درصد، بیشترین  تردد بین ساعات 19 تا 20 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح ثبت شد.

‌* 3 آزادراه‌ها پرتردد کشور ‌در شبانه روز گذشته

محرابی نیا اظهار کرد:‌ در شبانه‌روز گذشته ‌آزادراه تهران-کرج‌،‌ آزادراه ‌کرج-قزوین آزادراه کرج-تهران، پرترددترین جاده‌های کشور بود.

* انسداد 5 محور به دلیل کاهش ایمنی مسیر 

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با بیان اینکه 5 جاده به دلیل محدود بودن ایمنی مسدود است، افزود: در حال حاضر محورهای شهداد - نهبندان، خرم‌آباد - پلدختر و رامیان - اولنگ -  شاهرود همچنین جاده فرعی شمشک - دیزین و محور اسپکه – فنوج واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان تا اطلاع بعدی به دلیل نداشتن ایمنی مسدود است.

وی بیان کرد: همچنین محور قزوین - همدان در کیلومتر 110 مسیر کماکان مسدود و تردد با احتیاط از باند کناری انجام می‌شود.

* لغو محدودیت تردد در مسیر جنوب به شمال کندوان و آزادراه تهران-شمال

محرابی نیا تصریح کرد: امروز 17 مرداد در مسیر جنوب به شمال محور چالوس و آزادراه تهران - شمال (جنوب به شمال) محدودیت تردد وسایل نقلیه به دلیل ترافیک روان تا اطلاع بعدی اجرا نمی شود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها افزود: تردد  وسایل نقلیه از ساعت 12 روز 18 مرداد تا ‌ساعت 2 بامداد روزهای بعد از کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام ‌پلیس راه منطقه تردد همه وسایل نقلیه از ساعت 15 روزهای مذکور تا ساعت 2 بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج و آزادراه تهران - شمال به صورت یک طرفه خواهد بود.

* جاده هراز امروز و فردا یک طرفه می‌شود

وی بیان کرد: در محور هراز تردد ‌وسایل نقلیه از ساعت 15 روزهای جمعه و شنبه 17 و 18 مرداد تا ‌ساعت 2 بامداد روزهای بعد از رودهن به سمت آمل ممنوع است و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد همه وسایل نقلیه از ساعت 17 روزهای مذکور تا ساعت 2 بامداد روزهای بعد از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت یک طرفه خواهد بود.

محرابی‌نیا اضافه کرد: البته در صورت افزایش حجم تردد و عدم گنجایش سطح راه به منظور تخلیه بار ترافیکی محدودیت‌های مقطعی از مسیر شمال به جنوب و یا جنوب به شمال محور‌های هراز و کرج - چالوس اعمال خواهد شد.

* ممنوعیت تردد کامیون در هراز و کندوان

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار کرد: در محور کندوان تردد تریلر و کامیون کماکان ممنوع است همچنین در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع است.

وی گفت: ‌تردد کامیون غیر‌ از حاملین مواد سوختی و یا فاسد شدنی از ساعت 6 روزهای 17 و 18 مرداد تا ساعت 2 بامداد روزهای بعد در محور هراز ممنوع است.

* ممنوعیت تردد موتورسیکلت در جاده‌های تهران-شمال و تهران-مشهد

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها تصریح کرد: تردد موتور سیکلت از ساعت 12 ‌روز چهارشنبه 15 مرداد تا ساعت 6 روز یکشنبه 19 مرداد در محورهای کندوان، ‌فیروزکوه، هراز و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است.

* محدودیت تردد کامیون در جاده قدیم رشت-قزوین و محور آستارا-اردبیل‌

وی اظهار داشت: تردد تریلر و کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت 8 تا 24 روز 18 مرداد ‌در محو‌ر آستارا - اردبیل و بالعکس ممنوع است.

محرابی‌نیا بیان کرد: تردد تریلرها و کامیون‌ها غیر از حاملین مواد سوختی و یا فاسدشدنیی از ساعت 12 تا 24 روز 18 مرداد در محور‌ قدیم رشت - قزوین و بالعکس ممنوع است.

* محدودیت تردد کامیون در جاده قائمشهر - فیروزکوه - تهران 

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: از ساعت 12 تا 24 روز شنبه 18 مرداد تردد تریلرها و کامیون‌ها غیر از حاملین مواد سوختی و یا فاسدشدنی از مسیر شمال به جنوب محور قائمشهر - فیروزکوه - تهران ممنوع است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: