کد خبر: ۱۸۲۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۹ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - 02 August 2020
بانک‌های عامل با ایجاد مانع در مسیر استفاده از ظرفیت صرافی‌های مجاز برای جابجایی ارز منجر به افزایش ۲ تا ۵ درصدی هزینه‌های تأمین مواد اولیه می شوند.
یک مقام مسئول گفت: بانک‌های عامل با ایجاد مانع در مسیر استفاده از ظرفیت صرافی‌های مجاز برای جابجایی ارز منجر به افزایش ۲ تا ۵ درصدی هزینه‌های تأمین مواد اولیه می شوند.

به گزارش   اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام وطیور ایران (آوندا)، عباس حاجی زاده با اعلام این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از صرافی‌های مجاز و مورد تأیید بانک مرکزی امکان جابجایی منابع ارزی با هزینه و زمان کمتر برای تجار و تأمین کنندگان کالاهای اساسی را دارند.

وی افزود: متأسفانه بانک‌های عامل با ایجاد انحصار امکان چنین فعالیتی را به صرافی‌های مجاز نمی‌دهند و باید تمامی جابجایی‌های ارز با پرداخت ۲ تا ۵ درصد هزینه بیشتر و صرف زمان زیادتر از طریق صرافی بانک‌ها انجام شود.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران ادامه داد: انحصارطلبی بانک‌های عامل برای جابجایی ارز از طریق صرافی‌های بانکی موجب شده تا هزینه‌های تأمین مواد اولیه و کالاهای اساسی افزایش پیدا کند.

حاجی زاده با بیان اینکه عملکرد بانک‌ها برخلاف مصوبه و ابلاغیه دفتر نظارت و مقررات ارزی بانک مرکزی است، از بانک مرکزی درخواست کرد تا نسبت به اجرایی شدن مصوبات خود در این حوزه و جلوگیری از سود جویی کاسبان تحریم وظایف قانونی و نظارت بر عملکرد بانک‌ها را تشدید کند.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: