کد خبر: ۱۸۱۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - ۲۷ تير ۱۳۹۹ - 17 July 2020
مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به یک طرفه شدن هراز و کندوان از ساعت 15 امروز، گفت: مسیر شمال به جنوب آزادراه تهران-شمال در منطقه یک که به دلیل جلوگیری از احتمال رانش کوه و نبود ایمنی، مسدود شده بود، بازگشایی شد.
 
ایمان محرابی‌نیا در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها‌، اظهار کرد: بر اساس اطلاعات‌ سامانه‌های ترددشمار برخط و دوربین‌های نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

‌* آزادراه‌ کرج-تهران پرترافیک‌ترین جاده‌ کشور

وی بیان کرد:‌ در شبانه‌روز گذشته‌ آزادراه کرج-تهران با بیش از 243 هزار و 500 تردد، آزادراه کرج-قزوین با 239 هزار و 700 تردد و آزادراه تهران-کرج با 238 هزار تردد ÷رترددترین جاده های کشور بود.

* بیشترین تردد خودرو در جاده ها بین ساعات 18 تا 19

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار کرد: کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها‌ بر اساس رصد 2292 دستگاه ترددشمار فعال در محورهایبرون‌شهری، نسبت به روز قبل 0.1 درصد افزایش دارد در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها 14.3 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 18 تا 19 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح ثبت شد.

*  ترافیک نیمه سنگین در محور کندوان مسیر جنوب به شمال

محرابی نیا گفت: دوربین‌های نظارت تصویری تردد روان در محورهای ‌هراز، فیروزکوه، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت در مسیر رفت و برگشت را نشان می‌دهد.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها افزود: در حال حاضر شاهد ترافیک نیمه سنگین در محور کندوان مسیر جنوب به شمال در مقاطع دوراهی جاده آتشگاه، ارنگه و پل خواب هستیم.

محرابی نیا اضافه کرد: در محورهای شمالی بارش و مداخلات جوی خاصی گزارش نشده است.

* آزادراه تهران-شمال باز شد

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد: امروز 27 تیر ساعت 07:50 مسیر شمال به جنوب آزادراه تهران - شمال در منطقه یک که به دلیل نبود ایمنی کافی و جلوگیری از حوادث احتمالی نظیر احتمال رانش کوه مسدود شده بود، بازگشایی شد.

* 7 جاده به دلیل نداشتن ایمنی‌ مسدود است

وی اظهار کرد: در حال حاضر جاده خرم آباد-پل‌دختر ‌در استان لرستان، محور فنوج-اسپکه واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان‌، ‌محور قزوین-همدان در کیلومتر 110‌‌، محور فرعی شمشک-دیزین، جاده شهداد-نهبندان در استان کرمان و جاده رامیان-اولنگ-شاهرود، به دلیل نداشتن ایمنی مسدود است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها افزود: همچنین محور مشهد - کلات واقع در استان خراسان رضوی تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

* هراز و کندوان از ساعت 15 امروز یک‌طرفه می‌شود

وی گفت: تردد موتورسیکلت ‌تا ساعت 6 روز شنبه 28 تیر در محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و محور تهران-سمنان-مشهد و بالعکس ممنوع است.

محرابی‌نیا افزود: در محور کندوان تردد خودرو از ساعت 15 تا 24 امروز 27 تیر از کرج و ابتدای آزاد راه تهران-شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، با اعلام‌ پلیس راه در منطقه، تردد وسایل نقلیه از ساعت 18 تا 24 امروز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد: در محور هراز تردد خودرو از ساعت 15 تا 22 امروز 27 تیر از رودهن به سمت آمل ممنوع است، با اعلام پلیس راه منطقه، تردد وسایل نقلیه از ساعت 17 تا 22 روز جمعه ‌27 تیر از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشابه صورت یک‌طرفه خواهد بود.

وی اضافه کرد: در محور هراز تردد تریلرها ممنوع است، همچنین در محور کندوان نیز تردد تریلر و کامیون کماکان ممنوع است.

محرابی‌نیا افزود: در محور هراز تردد کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 6 تا 24 امروز ممنوع است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: