کد خبر: ۱۸۱۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 12 July 2020
با تلاش مدیران شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی مطالبات ۱۵ هزار میلیارد ریالی بانک صادرات ایران از شرکت توسعه برق و انرژی سپهر تعیین وضعیت شد.این اقدام می‌تواند آینده مطلوبی پیش روی شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی قرار دهد.
  با تلاش مدیران شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی مطالبات ۱۵ هزار میلیارد ریالی بانک صادرات ایران از شرکت توسعه برق و انرژی سپهر تعیین وضعیت شد.این اقدام می‌تواند آینده مطلوبی پیش روی شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی قرار دهد.

به گزارش  بانکداری ایرانی، با آغاز کار هیات مدیره و مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی در سال گذشته تعیین وضعیت این موضوع به‌عنوان یکی از اصلی ترین پرونده‌های جاری شرکت در دستور کار قرار گرفت که بعد از نزدیک به یکسال تلاش،نتایج اقدامات یادشده در این شرکت به ثمر نشست و مطالبات پنج ساله با منفعت بلند مدت تعیین وضعیت شد. 

بنا بر این گزارش شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی در اطلاعیه‌ای که در سامانه کدال منتشرکرد، جزئیات توافق نامه امهال تسهیلات اخذ شده توسط شرکت توسعه برق و انرژی سپهر از بانک صادرات ایران را تشریح کرد. 

بر اساس این گزارش، این شرکت در هفدهمین روز از سال مالی جدید خود (برای دوره منتهی به ۳۱ تیر ۱۴۰۰) بیش از ۴ هزار میلیارد ریال درآمد از فروش سهام شرکت پارس آریان در این ارتباط شناسایی کرده که در دفاتر ثبت شده است.

 در اطلاعیه شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی به‌عنوان ضامن این تسهیلات، مجموع بدهی شرکت توسعه برق و انرژی سپهر از بابت اقساط سررسید شده قرارداد خرید نیروگاه منتظر قائم، به بانک صادرات در مجموع ۱۵ هزار و ۲۰۹ میلیارد ریال است که براساس برنامه،مقررشده است برای پرداخت این بدهی علاوه بر فروش سهام شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان که در تاریخ ۱۷ تیر از طریق آگهی مزایده در بازار پایه فرابورس به فروش رسید،عرضه سهام شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری مسکن و توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی در بازار سرمایه نیز انجام شود و مبالغ حاصل برای تسویه بدهی به بانک صادرات پرداخت شود. سهام این سه شرکت در مجموع به ارزش ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال از طریق آگهی مزایده واگذار می‌شود که تاکنون از بابت فروش سهام شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان، مبلغ ۴هزار و ۱۲ میلیارد ریال درآمد حاصل از فروش سهام شناسایی و در دفاتر ثبت شد. بر اساس برنامه، مقررشده است بعد از طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم، سهام شرکت توسعه برق و انرژی سپهر به زودی در بازار سرمایه عرضه شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: