کد خبر: ۱۸۰۸۷۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۳ - ۱۸ تير ۱۳۹۹ - 08 July 2020
دولت ترامپ اعلام کرد که برنامه بزرگ کمک کرونا بیش از ۵۱.۱ میلیون شغل آمریکایی را نجات داده است. در این گزارش مشخص شد که ۵۲۱.۴ میلیارد دلار به شرکت‌های کوچک کمک شده است.
 
به گزارش مهر به نقل از رویترز، دولت ترامپ اعلام کرد که برنامه بزرگ کمک کرونا بیش از ۵۱.۱ میلیون شغل آمریکایی را نجات داده است. در این گزارش مشخص شد که ۵۲۱.۴ میلیارد دلار به شرکت‌های کوچک کمک شده است.

دپارتمان شرکت‌های کوچک خزانه‌داری آمریکا (اس‌بی‌ای) اعلام کرد که طی این کمک مالی حدود ۸۴ درصد تمام کارکنان شرکت‌های کوچک آمریکا تحت پوشش قرار گرفته‌اند. در این داده‌ها اطلاعاتی راجع به پرداخت ۶۶۰ هزار وام ۱۵۰ هزار دلاری یا بیشتر ارائه شده است که نام دریافت‌کنندگان، آدرس و شغل آنها می‌باشد.

علی‌رغم اینکه طبق این لیست مشخص شد برخی شرکت‌های ثروتمند و مرتبط با ترامپ هم از مزایای مالی این وام‌ها بهره‌مند شده‌اند، اما این فهرست همچنین نشان داد که کمک‌های دولت به طیف گسترده‌ای از شرکت‌های آمریکایی پرداخت شده است؛ بیش از ۶۷ میلیارد دلار برای بخش سلامت و امداد اجتماعی، ۶۴ میلیارد دلار برای شرکت‌های فعال در ساخت‌وساز، ۵۴ میلیارد دلار برای تولید و بیش از ۷ میلیارد دلار هم به نهادهای مذهبی پرداخت شده است.

بیش از ۵۰۰۰ بانک آمریکا در این برنامه شرکت کرده‌اند که جی‌پی مورگان بیش از سایرین ۲۹ میلیارد دلار وام پرداخت کرده است.
برچسب ها: کرونا ، آمریکا ، ترامپ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: