کد خبر: ۱۷۸۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۶ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - 23 May 2020
روزنامه اقتصادی اوراق بهادار شانگهای امروز (شنبه) گزارش داد که سازمان تنظیم مقررات بانکی چین از بانکهای بزرگ این کشور خواسته است تا رشد سالانه حداقل ۵ درصد را برای وام‌های اعطایی به بخش تولید حفظ کنند.
 
به گزارش   تسنیم، روزنامه اقتصادی اوراق بهادار شانگهای امروز (شنبه) گزارش داد که سازمان تنظیم مقررات بانکی چین از بانکهای بزرگ این کشور خواسته است تا رشد سالانه حداقل 5 درصد را برای وام‌های اعطایی به بخش تولید حفظ کنند.

این روزنامه به نقل از کمیسیون تنظیم مقررات بانکی و بیمه چین اعلام کرد که تا پایان سال 2020، وام‌های میان مدت و بلند مدت اعطایی به بخش تولید باید 1 درصد نسبت به شروع سال افزایش یابد.

تحت اصلاحات مالی انجام شده برای افزایش حمایت از بخش تولید، این کمیسیون همچنین خواستار رشد تراز وام اعتباری به میزان حداقل 3 درصد در سال جاری شد.

براساس این گزارش، در دوره سه ماهه اول سال 2020، وام‌های اعطایی به بخش تولید 1.1 تریلیون یوان افزایش یافته است، که این رقم بیش از کل وام‌های جدید به این بخش در سال 2019 بود.

وام‌های میان مدت و بلند مدت در این دوره سه ماهه 295.8 میلیارد یوان و تراز وام‌های اعتباری نیز در این مدت 452.8 میلیارد یوان رشد کرده است.
برچسب ها: چین ، بانکها ، تولید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: