کد خبر: ۱۷۷۴۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 11 May 2020
بانکداری ایرانی - شرکت "به پرداخت ملت" با سهم 43/22 درصدی از تعداد تراکنشها و سهم 44/25 درصدی از مبلغ آنها همچنان مانند ماه های گذشته بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و در جایگاه نخست هر دو بازار دارد .
 بانکداری ایرانی -  شرکت "به پرداخت ملت" با سهم 43/22 درصدی از تعداد تراکنشها و سهم 44/25 درصدی از مبلغ آنها همچنان مانند ماه های گذشته بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و در جایگاه نخست هر دو بازار دارد .

به گزارش  بانکداری ایرانی ، در فروردین ماه   شرکت "به پرداخت ملت" با پوشش ۲۲/۱۰ درصدی از مبالغ بازار کارتخوان فروشگاهی بالا ترین سهم را در اختیار خود دارد. این شرکت با رقمی معادل با ۳۴/۵۹ درصد بیشترین سهم بازار مبلغی تراکنشهای اینترنتی را نیز کسب نموده است. در ابزار پذیرش موبایلی شرکت "آسان پرداخت پرشین" با پوشش ۳۶/۳۳ درصدی بخش قابل توجهی از بازار مبلغی تراکنشهای این ابزار را پشتیبانی مینماید.


 
 
افزایش استفاده از ابزار پذیرش اینترنتی با شیوع ویروس کرونا در شبکه پرداخت باعث شده تا سرانه مبلغ تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی با رشدی قابل توجه از ابزار کارتخوان سبقت بگیرد و به ۳۶ میلیون تومان در هر ابزار برسد.  براساس گزارش شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) در فروردین ماه سال  ۹۹ در مورد شاخص متوسط مبلغ تراکنش‌ها به ازای هر ابزار پذیرش فعال سیستمی نشان می‌دهد که  سرانه مبلغ تراکنش‌های هر ابزار کارتخوان به عنوان رایج ترین ابزار پذیرش در شبکه پرداخت الکترونیک کشور با سهمی بالغ بر ۸۹ درصد و تعداد ۸ میلیون و ۳۸۵ ابزار با مجموع مبلغ تراکنش یک هزار و ۵۴۸ هزار میلیارد میلیون ریال نسبت به ماه‌های گذشته با روند قابل توجه نزولی روبرو شده  و به ۱۸ میلیون و ۴۷۱ هزار تومان رسیده است؛ اما این در حالی است که با توجه به شیوع کرونا و افزایش خریدهای اینترنتی و افزایش دامنه مبلغی این تراکنش‌ها، میانگین مبلغ تراکنش هر ابزار پذیرش اینترنتی از کارتخوان با تعداد یک میلیون و ۱۴۸ هزار ابزار با رقم قابل توجه ۳۶ میلیون و ۶۶۶ هزار تومان سبقت گرفته است. همچنین سرانه مبلغ تراکنش هر ابزار پذیرش موبایلی نیز نسبت به ماه‌های گذشته با افزایش روبرو بوده و به حدود ۶ میلیون تومان بر اساس هر ابزار  افزایش یافته است.

و براساس این گزارش بیشترین افزایش سهم از مبلغ تراکنش های ابزار اینترنتی به شرکت "به پرداخت ملت" تعلق می گیرد با افزایش ۵/۹۴ درصدی و همچنین این شرکت سهم ابزار موبایلی را ۷۰/. درصد افزایش داد و در ابزار کارت خوان فروشگاهی کاهش ۷۱/. درصدی داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: