کد خبر: ۱۷۳۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۲ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - 09 March 2020
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: میزان پیشرفت فیزیکی تا پایان دی ماه امسال، ۳۲,۲۳ درصد بوده است.
 
 بانکداری ایرانی - معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: میزان پیشرفت فیزیکی تا پایان دی ماه امسال، ۳۲,۲۳ درصد بوده است.

به گزارش  مهر به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد رضا الله یار در خصوص وضعیت فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندری شهید رجایی اظهار کرد: این پروژه به عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی اولویت دار از اواخر اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ آغاز شد و مدت زمان اتمام آن ۳۶ ماه برآورد شده است.

وی ادامه داد: ارتقا جایگاه بندر کانتینری شهید رجایی در رقابت با سایر بنادر منطقه، افزایش اسمی تخلیه و بارگیری ترمینال کانتینری از ۶,۳ میلیون TEU به ۸,۴ میلیون TEU برای پهلوگیری شناورهای با ظرفیت ۱۸۴۰۰ TEU و تناژ ۱۸۵۰۰۰ DWT، احداث سه پست اسکله به طول ۱۴۰۰ متر، لایروبی حوضچه شماره ۳ تا ترانزیت تقریبی ۱۷,۵- نسبت به CD به حجم تقریبی ۴ میلیون متر مکعب، خاکبرداری و محوطه سازی و تأسیسات زیربنایی و روبنایی با سطح تقریبی ۱۱۳ هکتار و ساختمان‌های مورد نیاز و نیز حفاظت ساحلی و اقدامات لازم به طول تقریبی ۱۱۰۰ متر از جمله اهداف تبیین شده برای پروژه فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندری شهید رجایی است.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه میزان پیشرفت فیزیکی تا پایان دی ماه امسال، ۳۲,۲۳ درصد بوده است، گفت: میزان پیشرفت مالی نیز تا دی ماه ۹۸ معادل ۳۰ درصد، انجام مطالعات مهندسی بخش‌های مختلف پروژه طی ۱۰ ماه اول امسال به میزان ۲۸.۳۸ درصد، انجام مطالعات مهندسی مرتبط با بخش اول پروژه به میزان ۹۸ درصد و نیز انجام مطالعات مهندسی مرتبط با بخش اول پروژه به میزان ۷۵ درصد بوده است.

الله یار افزود: اجرای عملیات تراکم دینامیکی و بهسازی اراضی به میزان ۷۱,۴۳ درصد در بخش اول و به میزان ۲۸.۵ درصد در بخش دوم و به میزان ۳۱.۸۴ در بخش سوم بوده است و اجرای عملیات کی وال به میزان ۹۷.۶۳ درصد در مجموع و ۶۹.۳۶ درصد از بخش اول پروژه طی ۱۰ ماه اول بوده است و اجرای عملیات خاکبرداری به میزان ۸۷.۵ درصد در مجموع و ۱۳.۱۳ درصد از بخش اول پروژه طی ۱۰ ماه اول مدنظر قرار گرفته است.

به گفته وی همچنین اجرای عملیات شمع مهاری به ۲۵ درصد از بخش اول پروژه که طی ۱۰ ماه اول ۶۹,۵۱ درصد انجام شده است و اجرای عملیات شمع زیر ریل به میزان ۸۰ درصد از بخش اول پروژه طی ۱۰ ماه اول ۵۴ درصد انجام شده است.

وی با تأکید بر اتمام عملیات تجهیز کارگاه، گفت: اجرای عملیات لایروبی به میزان ۸,۶۹ درصد از بخش اول پروژه طی ۱۰ ماه اول، اجرای ۱۰.۶ درصد از بخش دو پروژه طی ۱۰ ماه اول و نیز اجرای ۱۰.۳۵ درصد از بخش سه پروژه طی ۱۰ ماه اول در دستور کار قرار گرفته است.

الله یار در خصوص موانع و مشکلات موجود در راستای پیشبرد پروژه فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندری شهید رجایی، خاطرنشان کرد: با توجه به برداشت‌های ژئوتکنیک و ژئوفیزیک در محدوده دوم طرح توسعه (اسکله سوم) و وجود لایه‌های لجنی (روانگرایی خاک) و بررسی روش‌های مختلف فنی و اجرایی اثرات تطویل زمان و هزینه‌های مرتبط در حال استخراج است.

وی ادامه داد: علاوه بر این وقوع سیل در تاریخ دی ماه سال جاری و آب گرفتگی کلی پروژه که منجر به ورود خسارت به پروژه و تعطیلی عملیات اجرایی شد، از دیگر مشکلات پیش رو بود.
برچسب ها: بندر شهید رجایی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: