کد خبر: ۱۷۰۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ - ۲۶ دی ۱۳۹۸ - 16 January 2020
در ۹ ماهه امسال ۱۱۰۰ نفر از اهالی فرهنگ و هنر به منظور اخذ حدود ۷ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ضروري به بانک قرض‌الحسنه مهر ايران معرفي‌شدند.
در ۹ ماهه امسال ۱۱۰۰ نفر از اهالی فرهنگ و هنر به منظور اخذ حدود ۷ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ضروري به بانک قرض‌الحسنه مهر ايران معرفي‌شدند.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، به نقل از ایلنا، سیدحسين سيدزاده مديرعامل صندوق اعتباري هنر با اشاره به همکاري موثر صندوق اعتباري هنر با بانک قرض‌الحسنه مهر ايران گفت: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده اين تسهيلات به منظور تأمين و رفع احتياجات ضروري اهالي فرهنگ، هنر و رسانه در چارچوب ضوابط صندوق و مقررات بانکي پرداخت مي‌شود.

وی افزود: خوشبختانه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طی دو سال گذشته همکاری خوبي با صندوق اعتباري هنر در اعطا تسهيلات قرض‌الحسنه به فعالان فرهنگي و هنري کشور داشته است.

سیدزاده با اشاره به مبلغ وام‌های پرداختی به اعضای صندوق در۳ سال گذشته تصريح کرد: در سال ۹۵ صندوق اعتباري هنر مبلغ يک ميليارد و ۹۲۰ ميليون تومان به ۳۱۵ نفر و در سال ۹۶ بيش از ۳ميليارد تومان به ۶۲۴ نفر پرداخت کرده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: در سال ۹۷ شاهد رشد چشمگیر بهره مندی اعضاي صندوق از تسهيلات قرض‌الحسنه بوديم. بر اين اساس ۱۴۶۴نفر از اعضاء به منظور اخذ ۹/۶ ميليارد تومان تسهيلات قرض الحسنه  به بانک قرض‌الحسنه مهر ايران معرفي شدند.

وی تصریح کرد: در نه ماهه سال ۹۸ نیز ۱۱۰۰ نفر از اعضاء به منظور اخذ حدود ۷ میليارد تومان تسهيلات قرض‌الحسنه ضروري  به بانک عامل معرفي شدند که در ادامه همکاري با بانك مهرايران اين روند تسريع مي‌شود.

سیدزاده با اشاره به همکاری مجدد با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: امیدواريم بر اساس اين تفاهم نامه با اعطا تسهيلات قرض‌الحسنه به هنرمندان، نويسندگان و روزنامه‌نگاران عضو صندوق طي امسال و سال آتي از مشکلات جامعه فرهنگ و هنر کاسته شود و فعالان فرهنگي و هنري بتوانند نقش موثر خود را در گسترش فرهنگ و هنر ايراني و نشاط اجتماعي ايفا كنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: