کد خبر: ۱۶۷۸۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۳ - ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - 14 November 2019
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با پیش بینی برف و باران و کاهش شدید دما در جنوبی البرز و مرکز و غرب ، مناطق زلزله زده و سواحل خزر گفت: شهرکرد با منفی ۸ درجه سردترین شهر خواهد بود.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با پیش بینی برف و باران و کاهش شدید دما در جنوبی البرز و مرکز و غرب ، مناطق زلزله زده و سواحل خزر گفت: شهرکرد با منفی ۸ درجه سردترین شهر خواهد بود.

صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور به فارس گفت: تداوم وضعیت آلودگی هوا، همچنین تداوم کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، به دلیل پایداری جو ‌، تا ظهر پنج‌شنبه ادامه دارد.

فردا با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بارش‌ها ابتدا در سواحل غربی خزر و سپس سواحل مرکزی آغاز می‌شود.جمعه بارش در استان‌های ساحلی خزر افزایش می‌یابد و سپس مناطقی از شمال‌شرق و ارتفاعات جنوبی البرز را هم دربرمی‌گیرد.

شنبه هفته آینده بارش در سواحل خزر و شمال‌غرب ادامه دارد. همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز و غرب، بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. در جنوب غرب هم رگبار باران، رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف خواهد بود .

یکشنبه در جنوب غرب و غرب ، بارش شدید باران و برف داریم که در برخی زمان‌ها با رعد و برق و وزش باد همراه است، همچنین در این روز در البرز غربی، شمال‌غرب کشور و مناطقی از مرکز کشور، بارش برف و باران خواهیم داشت.

از فردا تا اواسط هفته آینده بارش در ارتفاعات البرز، همچنین ارتفاعات زاگرس مرکزی و شمالی به شکل برف خواهد بود. دمای هوا روزهای جمعه و شنبه بین 6 تا 12 درجه در نیمه شمالی کشور کاهش می‌یابد و روز یکشنبه در غرب و  جنوب‌غرب کشور کاهش دما بین 6 تا 12 درجه خواهیم داشت.

در هفته جاری در نواحی زلزله‌زده شمال‌غرب هوای سرد ماندگار خواهد بود و کمینه دما در میانه بین 1 تا 7 درجه زیر صفر و در سراب بین 5 تا 10 درجه زیر صفر پیش‌بینی می‌شود. در این مناطق در دو روز آینده آسمان صاف است و تا قسمتی ابری است و از بعدازظهر جمعه تا روز دوشنبه در مناطق مذکور افزایش ابر و بارش پراکنده برف و باران همراه با کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

با آغاز فعالیت سامانه بارشی‌ از فردا بارش باران، برف، وزش باد شدید و کاهش قابل ملاحظه دما بین 6 تا 12 درجه ‌در مناطقی که ذکر شد پیش‌بینی می‌شود، فعالیت های این سامانه تا اواخر هفته آینده ادامه خواهد داشت‌ در این راستا احتمال آب‌گرفتگی معابر و جاری شدن روان آب، لغزندگی و مه آلود شدن و اختلال تردد در جاده‌های مرتفع و کوهستانی و وزش تند بادهای لحظه‌ای پیش‌بینی ‌می‌شود.

دریای خزر از بعدازظهر پنج‌شنبه و روز جمعه مواج است.: فردا بندرعباس با بیشینه دمای 30 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 8 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود. همچنین فردا دما در 16 استان صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف همراه با غبار صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود و از روز شنبه آسمان تهران ابری خواهد بود. ضمن آنکه بارش باران و برف در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود . بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 17 و 6 درجه خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: