کد خبر: ۱۶۴۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۴ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - 22 August 2019
 بانکداری ایرانی ـ رئیس سازمان نظام پزشکی در مکاتبه‌ای با سازمان مالیاتی خواستار تعویق اجرای حکم قانونی نصب کارتخوان در مطب پزشکان تا زمان آموزش روند ثبت کارتخوان و اطلاع‌رسانی کامل به این صنف شد.

به گزارش تسنیم، محمد رضا ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی در مکاتبه‌ای با رئیس سازمان مالیاتی با اشاره به اطلاعیه دعوت از صاحبان حرف و مشاغل پزشکی پیراپزشکی و داروسازی جهت برگزاری دوره آموزشی مرتبط با راه‌اندازی و ثبت پایانه فروشگاهی خواستار تعویق این امر تا زمان برطرف شدن اشکالات شد.

در این نامه آمده است: دستور فرمایید ضمن هماهنگی مورد لزوم با بانک مرکزی و ایجاد زیرساخت لازم و رعایت حقوق شهروندی در آموزش اعضای سازمان، تا زمان امکان ثبت درخواست  تخصیص شماره شناسه پایانه فروش به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان مالیاتی، آشنایی اولیه مؤدیان با روند ثبت کارتخوان و استفاده از آن این امر به تعویق افتاده و در این فرصت با هماهنگی لازم و آموزش مناسب که در جلسات مشترک که تدوین خواهد شد اطلاع‌رسانی به‌شکل کامل انجام شود.گفتنی است؛ در برخی شبکه‌های اجتماعی درباره نامه ریاست سازمان نظام پزشکی درخصوص لزوم آموزش پایانه فروشگاهی اشتباهِ برداشت رخ داده است. منظور از این نامه، آموزش مراحل ثبت کارتخوانها در سامانه سازمان امور مالیاتی بوده و بحث آموزش کار با کارتخوان مطرح نیست.

 به‌عنوان نمونه نام شرکت س.ک. هنوز در سامانه سازمان امور مالیاتی درج نشده و کارتخوان این شرکت هنوز قابل ثبت نیست. همچنین شنیده شده بعضی شرکتها نیز شماره سریال مدنظر سازمان امور مالیاتی را در اختیار  قرار نداده‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: