کد خبر: ۱۶۱۸۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - ۱۶ تير ۱۳۹۸ - 07 July 2019
بانکداری ایرانی ـ معاون فن آوری اطلاعات بانک ایران زمین از ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ در مرکز نوآوری این بانک خبر داد.
 بانکداری ایرانی  ـ معاون فن آوری اطلاعات بانک ایران زمین از ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ در مرکز نوآوری این بانک خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار بانکداری ایرانی  ، فرهاد اینالویی در مراسم افتتاح مرکز نوآوری ایران زمین با تقدیر از ایده و نوآوری های گروه های همکار در این پروژه گفت: جا دارد از خدمات و زحمات گروه های جوان تشکر کنم چرا که تجربه همکاری با آنها بسیار خوب بود. آنها آنقدر پر انرژی بودند که روی ما هم تاثیر گذاشته بودند. ذهنیت های ما را هم نسبت به بعضی موضوعات تغییر دادند. 
 
وی ادامه داد: کارکرد شبانه روزی این گروه برای شخص من بسیار جذاب بود. نوع کار آنها یک فرهنگ جدیدی را تزریق کرد. در کنار آن شرکت آتیه سبز مسئولیت اجرایی پروژه را بر عهده داشتند و اگر حمایت های مدیرعامل و هیئت مدیره نبود این پروژه با این سرعت به سرانجام نمی رسید. 
 
اینالوئی افزود: این یک گروه نوآورانه است که از ابتدا به دنبال اجرای ایده ها بود و حتی ساختمانی که برای آنها فراهم شده بود را نپذیرفتند و ترجیح دادند در یک ساختمان ساده با وسایل ساده و در مرکز شهر فعالیت کنند. 
 
وی اظهار داشت: بعد از استقرار؛ یک رویداد با عنوان همفکر برگزار کردند که فضایی دوستانه به منظور تبادل دانش ها و اطلاعات بود و آنجا بود که به این نکته مفهومی دست یافتم که اگر در فضای ایده پردازان و نوآوران، هدف یا ایده ای نداشته باشید. مدیر .... بانک ایران زمین اظهار داشت: این گروه همواره در حال کار هستند هم آموزش می دهند و هم کسب تجربه را در دستور کار قرار داده است. در واقع فضای نوآورانه در چارچوب ساعت و مکاتبات نمی گنجد. 
 
اینالوئی درباره مرکز نوآوری که در بانک ایران زمین راه اندازی شده با سایر مراکز نوآوری گفت: اکو سیستم باز و زیست بوم باز در این مرکز حرف اول را می زند. اگر ما درباره استارت آپ های فین تک صحبت می کنیم اگر در کنار آن یک بانک دیجیتال وجود نداشته باشد این یک شوخی است و نباید اصلا آن را جدی گرفت. فین تک در کنار بانکداری باز و دیجیتال مفهوم پیدا می کند و نیازمند این است که پلتفرم باز وجود داشته باشد تا فین تک روی آن بستر فعالیت کند. 
 
وی گفت: وقتی سیستم آی زد بوم در نمایشگاه سال گذشته بانک و بیمه رونمایی شد به چنین روزی فکر می کردیم که استارت آپ های فین تک بیایند و در کنار آن از خدمات پلتفرم باز استفاده کنند. 
 
او تاکید کرد: امروز بیش از 200 سرویس بر بستر آی زد بوم ارائه می شود. هم چنین به زودی خدمات حوزه بیمه و پرداخت و تلکام در این پلتفرم ارائه خواهد شد. این یعنی اینکه فین تک دیگر نیازی ندارد به بانک مراجعه کند و خدمات مورد نیاز خود را به صورت مستقیم از پلتفرم می گیرد. در مراکز نوآوری استارت آپ انتظار دارد خدماتش را از یک مرکز بگیرد. این خدمات در یک مرکز مجتمع است. 
 
معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین با اشاره به اینکه یکی دیگر از خدمات قابل ارائه در این مرکز به خدمات حوزه مالی مربوط می شود گفت: با قراردادی که با دو مرکز مشاوره مالی منعقد شد خدمات و مشاوره مالی به استفاده کنندگان از سیستم ارائه می شود. 
 
وی تصریح کرد: نکته برجسته این است که در این فضا وقتی استارت آپی شتابدهی می شود نیازمند حضور در بازار و عرضه محصول است. فروش مشکل اساسی همه استارت آپ ها است. در این مرکز خدمات دیجیتال مارکتینگ به صورت سرویس به تیم های که در اینجا شتابدهی می شوند ارائه می شود. 
 
گفتنی است مرکز نوآوری ایران زمین که با همت بانک ایران زمین و شتاب دهنده نوتاش با هدف جذب و حمایت از ایده های نوآورانه شروع به فعالیت کرد، اولین رویداد رسمی خود را با حضور مدیران ارشد این بانک و فعالان اکوسیستم استارت آپی در حضور اصحاب رسانه کشور برگزار کرد.
 
در این رویداد که با استقبال اهالی رسانه و مدیران بانکی و فعالان استارت آپی کشور مواجه شد داستان شکل گیری این مرکز توسط مدیران آن روایت و درباره اهداف آتی این مرکز برای توسعه زست بوم کارآفرینی کشور بحث و تبادل نظر شد.
 
این مرکز که از نیروی انسانی متخصص و مجرب برخوردار است در حوزه های فین تک، سرگرمی، گردشگری و اینترنت اشیا با رویکردی متفاوت به استارت آپ ها خدمات ارائه می دهد.
علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: