کد خبر: ۱۶۰۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - 16 June 2019
بانک ملت برای چندمین سال پی در پی، بالاترین سهم از پذیرش تراکنش‌های بازار پول را به خود اختصاص داد. همچنین به‌پرداخت ملت نیز بالاترین سهم بازار PSP از نظر مبلغ تراکنش را کسب کرد.
 بانکداری ایرانی  ـ   بانک ملت برای چندمین سال پی در پی، بالاترین سهم از پذیرش تراکنش‌های بازار پول را به خود اختصاص داد. همچنین به‌پرداخت ملت نیز بالاترین سهم بازار PSP  از نظر مبلغ تراکنش  را کسب کرد. 
 
به گزارش  بانکداری ایرانی  ، شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) چهل‌و هفتمین  گزارش اقتصادی مربوط به اردیبهشت 98 را منتشر کرد. 
 
در اردیبهشت 98 بالغ بر دو هزار و 143 میلیارد ریال  تراکنش به ارزش 2759 هزار میلیارد ریال در شبکه الکترونیک پرداخت کارت پردازش شده که  بانک ملت و زیر مجموعه‌اش در همه موارد بالاترین سهم را به خود اختصاص داد.
 
 
سهم بازار بانک ملت از مبلغ تراکنش 
 
بانک ملت در اردیبهشت  98  با کسب 23.83درصد از  سهم بازار  از کل مبلغ تراکنش‌های شبکه پرداخت نخستین بانک در این حوزه شد.  این بانک در اردیبهشت 97 با 24.08 درصد هم از مبلغ کل بیشترین سهم را داشت.
 
علاوه بر این ، در اسفند 97  بانک ملت دارا بودن 23.73درصد  سهم از کل مبلغ نیز نخستین بانک در این حوزه بود. 
 
  
 
سهم بانک ملت به لحاظ تراکنش های شبکه پرداخت
 
در دومین ماه از سال 98، بانک ملت با داشتن سهم 24.51درصد از کل تعداد تراکنش شبکه پرداخت نخست بانک در این حوزه بود 
 
این رویه در اردیبهشت 97 نیز تکرا شد و بانک ملت با دارا بودن 27.59 درصد بالاترین سهم را داشت.
 
همچنین در اسفند 97 نیز با دارا بودن بیش  21 درصد از کل تعداد تراکنش‌های شبکه پرداخت نخست بانک در این حوزه شد.
 
 
بالاترین سهم بازارPSP  به‌پرداخت ملت
 
به‌پرداخت ملت به عنوان یکی از مهمترین شرکت های PSP  با ثبت رقم21.16 درصد در بین بالاترین درصد تعداد تراکنش را بین شرکت‌های  پرداخت الکترونیک سامان، آسان پرداخت پرشین و تجارت الکترونیک پارسیان بیشترین سهم بازار از نظر تعداد تراکنش در اردیبهشت ۹۸ را داشتند. این در حالی است که در اردیبهشت 97 این شرکت با دارابودن سهمی معادل 27.59 درصد بیشترین سهم را داشت. 
 
شایان ذکر است که  در اسفند 97 نیز  دارا بودن 21.2 درصد از سهم بازار نخستین شرکت PSP ایران بود.
 
 
 
 
ثبت بالاترین مبلغ تراکنشی به‌پرداخت ملت
 
به‌پرداخت ملت در بین شرکت‌های پرداخت الکتروینک سامان، کارت اعتباری ایران کیش، تجارت الکتروینک پارسیان ،  پرداخت الکترونیک سداد  و تجارت الکترونیک پارسیان با ثبت 24.8 درصد از سهم بازار ، بیشترین سهم از نظر مبلغ تراکنش  را به خود اختصاص داد. این رقم در حالی رخ داده که در اردیبهشت 97 با ثبت رکورد 23.97 درصدی بالاترین سهم را داشت.
 
در ضمن، در اسفند 97 نیز  به‌پرداخت 24.11 درصد از سهم بازار را دارا بود.
 
 
 
 
 
علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: