کد خبر: ۱۳۴۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۲ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - 27 May 2018
معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با اقدامات دولت دوازدهم برای حمایت از مصرف کنندگان، در اجرای طرح ضیافت در ماه مبارک رمضان تاکنون بیش از 15 هزار تن برنج دولتی به بازار عرضه شده است و این روند ادامه خواهد یافت.
بانکداری ایرانی ـ معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با اقدامات دولت دوازدهم برای حمایت از مصرف کنندگان، در اجرای طرح ضیافت در ماه مبارک رمضان تاکنون بیش از 15 هزار تن برنج دولتی به بازار عرضه شده است و این روند ادامه خواهد یافت.

«حسن عباسی معروفان» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا درخصوص عرضه برنج دولتی در اجرای طرح ضیافت در ماه مبارک رمضان افزود: برای اینکه روزه داران مشکلی در تامین ارزاق مورد نیاز خود از جمله برنج نداشته باشند، عرضه برنج دولتی در بازار و فروشگاه های زنجیره ای استان های کشور از 18 اردیبهشت ماه کلید خورد.
وی اظهار داشت: در طرح ضیافت، برنج در کنار ارزاق دیگر همچون روغن، شکر و سایر اقلام عرضه شده که برای این طرح 30 هزار تن در نظر گرفته بودیم که تاکنون بیش از نیمی از آن به بازار عرضه شده و بقیه نیز تا پایان این ماه عرضه می شود.
معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه برنج مورد نیاز مردم به اندازه کافی در بازار موجود است، ادامه داد: هیچ کمبودی در این زمینه نداریم و در صورت نیاز بیش از میزان در نظر گرفته شده به بازار تزریق خواهد شد.
وی افزود: بر مبنای سیاست های دولت قیمت هر کیلوگرم برنج هندی (1121) 5600 تومان، هومالی 3900 تومان و تایلندی گرید (B) نزدیک 2500 تومان باید به دست مصرف کنندگان برسد.
معروفان، خاطرنشان ساخت: با توجه به ذخایر مناسب کالاهای اساسی همچون گندم، برنج، شکر و روغن، بابت توزیع و تنظیم بازار این کالاها در ماه مبارک رمضان هیچگونه مشکلی وجود ندارد. 
به گزارش ایرنا، شرکت بازرگانی دولتی ایران برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان از 22 اردیبهشت ماه امسال اقدام به عرضه 30 هزار تن برنج، 30 هزار تن شکر، 10 هزار تن روغن خوراکی و 20 هزار تن ماکارونی در فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف با قیمت های مشخص و مصوب کرده تا به دست مصرف کنندگان برسد. 
همچنین ٢٠ هزار تن شکر برای مصارف صنوف مرتبط با تهیه شیرینی و شکلات در نظر گرفته شد.
طبق توافق انجام شده، قیمت هر کیلوگرم روغن نباتی و شکر با ١٠ درصد تخفیف و هر بسته ماکارونی با ١٠ تا ١٥ درصد تخفیف زیر نرخ بازار، به مصرف کنندگان عرضه می شود. 
پارسال نیز در طرح ضیافت ماه مبارک رمضان 30 هزار تن برنج با قیمت هر کیلو 2700 تومان و 20 هزار تن شکر سفید به قیمت هرکیلوگرم 2800 تومان توزیع شد.
شرکت بازرگانی دولتی ایران به عنوان شرکت تامین کننده کالاهای اساسی و راهبردی کشور، وظیفه تنظیم بازار داخلی را برعهده دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: