کد خبر: ۱۰۵۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۰۲ تير ۱۳۹۶ - 23 June 2017
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با بهره‌برداری از سه پست اسکله نفتی بندر شهید رجایی، مجموع ظرفیت صادراتی مجموعه نفتی به ۳۶ میلیون تن خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با بهره‌برداری از سه پست اسکله نفتی بندر شهید رجایی، مجموع ظرفیت صادراتی مجموعه نفتی به ۳۶ میلیون تن خواهد رسید.

محمد سعید نژاد در حاشیه بهره‌برداری از چند پروژه بندری و دریایی در بندر شهید رجایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروز خوشبختانه عملیات ساخت اسکله نفتی بندر شهید رجایی نیز آغاز شد تا بتوانیم با توجه به طرح‌های توسعه‌ای در حوزه نفت و گاز کشور ملزم به استفاده از ظرفیت‌های جدید در حوزه بندری هستیم که این اسکله یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت است.

وی با اشاره به اینکه قرار است این اسکله دارای سه پست باشد، تصریح کرد: جمعاً ۱۶۰ میلیارد تومان مبلغ سرمایه‌گذاری این اسکله است و مجموع ظرفیت صادراتی مجموعه نفتی با بهره‌برداری از این اسکله به ۳۶ میلیون تن خواهد رسید.

سعیدنژاد خاطرنشان کرد: امیدواریم با توانایی که در پیمانکاران داخلی وجود دارد ظرف ۱۸ ماه دو پست اسکله آماده و پست سوم نیز در ۲۴ ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین در خصوص پروژه تجهیز پایانه دوم بندر شهید رجایی تصریح کرد: مجموع جرثقیل‌های داخلی این پایانه توسط شرکت داخلی منگان ساخته‌شده است.

وی اضافه کرد: عملیات نصب ۱۵ دستگاه جرثقیل امروز آغاز خواهد شد که شامل جرثقیل‌های داخلی محوطه است و تا ۵ ردیف کانتینر روی‌هم می‌نشینند و یک کانتینر در بالا می‌تواند حرکت کند و در عرض شش کانتینر را می‌تواند مستقر کند.

سعید نژاد با اشاره به اینکه تمامی عملیات ساخت این جرثقیل از طراحی تا نصب و راه‌اندازی توسط شرکت داخلی صورت گرفته است، افزود: این موضوع نقش مهمی در صرفه‌جویی ارز و همچنین باز شدن مسیر برای صادرات تجهیزات ساخته‌شده شرکت‌های داخلی است.

وی در پایان گفت: این عملیات که جمع آن ۲۱ میلیون یورو است ظرف ۱۸ ماه یا شاید زودتر از آن حتی تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: