کد خبر: ۲۰۲۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۱ - 25 March 2022

رئیس بانک مرکزی چین اعلام کرد که دولت این کشور در حال برنامه ریزی برای همکاری با سایر کشورهای آسیایی به منظور تقویت استفاده از ارزهای محلی در تجارت و سرمایه گذاری به عنوان بخشی از یک طرح گسترده تر برای تقویت قدرت اقتصادی منطقه‌ای است.


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، یی گانگ، رئیس بانک مرکزی چین، اعلام کرد که دولت این کشور در حال برنامه ریزی برای همکاری با سایر کشورهای آسیایی به منظور تقویت استفاده از ارزهای محلی در تجارت و سرمایه گذاری به عنوان بخشی از یک طرح گسترده تر برای تقویت قدرت اقتصادی منطقه‌ای است.

یی روز چهارشنبه در جریان یک سخنرانی تلویزیونی در نشست گروه 20 به میزبانی اندونزی گفت: بازارهای نوظهور باید انعطاف پذیری خود را بهبود بخشند. اینجاست که همکاری منطقه ای نقش کلیدی ایفا می کند.

این مقام مسئول چین تاکید کرد: آخرین دستاوردها در استفاده از ارزهای محلی کشورهای نوظهور آسیایی در تجارت و سرمایه گذاری، امنیت شبکه مالی منطقه را در برابر شوک های خارجی تقویت کرده است.

به گفته یی، سوآپ دوجانبه ارز در میان گروه‌های منطقه‌ای اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) - چین، ژاپن و کره جنوبی - به 380 میلیارد دلار رسیده است.

رئیس بانک مرکزی چین همچنین خواستار روابط عمیق‌تر بین بانک‌های مرکزی کشورهای پیشرفته در بازار شد و افزود که این امر به کاهش اثرات منفی مرتبط با همه‌گیری کمک می‌کند.

در ماه ژانویه، بانک مرکزی چین قرارداد سوآپ ارز دوجانبه با بانک اندونزی را به مدت سه سال تمدید کرد تا همکاری های مالی عمیق تر و فعالیت های سرمایه گذاری را تقویت کند.

جاکارتا نیز حمایت کامل خود را از استفاده گسترده از ارزهای محلی در تجارت و سرمایه گذاری، به جای دلار آمریکا، برای تضمین ثبات در بازارهای مالی جهانی با برداشته شدن محرک های دوران همه گیری اعلام کرد.

کشورهای آسیایی نگران خروج سرمایه بالقوه از اقتصادهای نوظهور هستند چرا که فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) قبلاً از تشدید سیاست پولی دولت خود خبر داده بود.

انتظار می رود فدرال رزرو چرخه انقباض خود را در ماه مارس با افزایش 25 واحدی نرخ بهره آغاز کند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: