کد خبر: ۱۹۹۱۹۶
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۲ - ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - 16 November 2021
نکته مهمی که در این مورد باید مدنظر قرار گیرد این است که جنس تخلف انجام‌گرفته به‌گونه‌ای است که رسیدگی به آن در دایره اختیارات بانک مرکزی نیست و سایر نهادهای انتظامی به آن بپردازند.

ایبِنا: معاون نظارت اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی درباره اقدامات بانک مرکزی برای مقابله با پدیده خطر آفرین «روبات جعل رسید بانکی» توضیح داد. معاون نظارت اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی درباره اقدامات بانک مرکزی برای مقابله با پدیده خطر آفرین «روبات جعل رسید بانکی» گفت: نکته مهمی که در این مورد باید مدنظر قرار گیرد این است که جنس تخلف انجام‌گرفته به‌گونه‌ای است که رسیدگی به آن در دایره اختیارات بانک مرکزی نیست و سایر نهادهای انتظامی به آن بپردازند.

سید یاسر میرحق‌جو در گفت‌وگو با میزان درباره اقدامات بانک مرکزی برای مقابله با پدیده خطرآفرین «روبات جعل رسید بانکی» گفت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مسوولیت‌ها و اختیاراتش نسبت به موارد تقلب و تخلف در حوزه‌های مرتبط کاملا هوشیار است و مراقبت‌های لازم را اعم از اقدامات پیشگیرانه، آگاهی‌رسانی و فنی انجام می‌دهد. او بیان کرد: بانک مرکزی به‌محض اطلاع، مراتب را مورد بررسی قرار داد و هماهنگی‌های لازم با سایر نهادهای مسوول در این زمینه به عمل آمد.

معاون نظارت اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی گفت: نکته مهمی که در این مورد باید مدنظر قرار گیرد این است که جنس تخلف انجام‌گرفته به‌گونه‌ای است که رسیدگی به آن در دایره اختیارات بانک مرکزی نیست و سایر نهادهای انتظامی به آن بپردازند. میرحق‌جو گفت: باید توجه داشت که فعال‌سازی و استفاده از سرویس دریافت پیامک واریز به‌حساب و فعال‌سازی این خدمت توسط مشتریان شبکه بانکی و عدم اتکای صرف به رسید انتقال وجه و در کنار توجه ویژه هموطنان به نصب نرم‌افزارهای پرداخت و بانکی از منابع معتبر می‌تواند در کاهش آسیب‌پذیری‌ها به‌طور قابل‌توجهی موثر باشد.

اخیرا فیلمی در رسانه‌های اجتماعی دست‌ به دست شد که در آن به پدیده خطرآفرین «روبات جعل رسید بانکی» اشاره شده بود؛ به‌طوری‌که طبق ادعای مطرح‌شده، این روبات قادر به جعل رسیدهای بانکی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: