کد خبر: ۱۹۷۹۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - 03 October 2021
همایون سامه‌یح نجف‌آبادی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به وجود ۸ میلیون فرد فاقد بیمه درمانی در کشور گفت: چرا نباید وزارتخانه‌ها، ارگان‌ها، سازمان‌ها و نهادها به یکدیگر اطلاعات پایه‌ای بدهند تا چتر بیمه‌ای گسترش پیدا کند.

فارس : همایون سامه‌یح نجف‌آبادی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به وجود ۸ میلیون فرد فاقد بیمه درمانی در کشور گفت: چرا نباید وزارتخانه‌ها، ارگان‌ها، سازمان‌ها و نهادها به یکدیگر اطلاعات پایه‌ای بدهند تا چتر بیمه‌ای گسترش پیدا کند.

وی گفت: دولت باید برای تحت پوشش قرار گرفتن افراد فاقد بیمه درمانی که حدودا ۸ میلیون نفرند پای کار بیاید و برای بیمه کردن این افراد اقدامات لازم را انجام دهند. وی افزود: خیلی از افراد در جامعه هستند که شغل‌شان به نحوی است که بیمه نمی‌تواند آنها را تحت پوشش قرار دهد مانند کودکان کار یا کارگران افغانستانی یا سرپرست کارگاه‌ها؛ این در حالی است که سرپرست کارگاه تعداد زیادی کارگر را بیمه کرده و آنها تحت پوشش هستند. اما سرپرست کارگاه باید خودش را بیمه خویش‌فرما کند و متاسفانه خیلی از این افراد این کار را نمی‌کنند.

تاخیر چندماهه در ترخیص کالاهای اساسی
همچنین د‌ر خبر‌ی دیگر خبرگزاری فارس اعلام کرد که بررسی چرایی تاخیر چندماهه در ترخیص کالاهای اساسی و بررسی طرح اصلاح و الحاق موادی به قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان بخشی از دستور کار صحن علنی مجلس در هفته جاری است. مجلس فردا و پس فردا ۱۱ و ۱۲ مهر نشست علنی دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: