کد خبر: ۱۹۵۸۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - ۱۲ تير ۱۴۰۰ - 03 July 2021
دنیای اقتصاد: اهداف بزرگی برای ورود به قرن پانزدهم و خدمت به اقتصاد و مردم کشور دیده ‌شده که برای تحقق آن به تلاش همه همکاران باانگیزه بانک صادرات نیاز داریم و به دستاوردهای موفقیت‌آمیز فعلی قانع نیستیم.

اهداف بزرگی برای ورود به قرن پانزدهم و خدمت به اقتصاد و مردم کشور دیده ‌شده که برای تحقق آن به تلاش همه همکاران باانگیزه بانک صادرات نیاز داریم و به دستاوردهای موفقیت‌آمیز فعلی قانع نیستیم.


مدیرعامل بانک صادرات ایران در جریان سفر به استان اصفهان در جمع همکاران این بانک ضمن بیان مطلب فوق، شرایط را برای ارائه خدمات متنوع و توسعه همکاری با صنایع این استان مطلوب برشمرد و گفت: افتخار می‌کنیم که توانستیم با تلاش همه همکاران صورت‌های مالی سال ٩٩ بانک را با سود عملیاتی پایداری ببندیم که از همان بهمن‌ماه ٩٦ در سه فاز هدف‌گذاری شد.

حجت‌اله صیدی افزود: یک ‌فاز ۶‌ماهه برای متوقف کردن روند افزایشی زیان برنامه‌ریزی و عملیاتی شد. یک سال هم تلاش شد تا زیان روند کاهشی خود را حفظ کند و به صفر برسد. یک سال هم برنامه‌ریزی جدی صورت گرفت تا بانک به سود برسد که این امر محقق شد. جا دارد از همه همکاران تشکر کنم؛ چراکه بانک در مسیر درستی قرار گرفته و جایگاه خود را به دست آورده است؛ هرچند هنوز جای کار زیادی وجود دارد.

وی اظهار کرد: همواره اهداف پیش‌رو را در نظر داریم و به پشت سر نگاه نمی‌کنیم، اما اگر گذشته را مرور کنیم، دستاوردها مایه افتخار است که بابت آن از تمامی همکاران قدردانی و تشکر می‌کنم. صیدی گفت: بانک صادرات ایران طی ۷۰سال مسیر دشواری را پشت سر گذاشته و در سه سال‌ونیم گذشته تجربه ویژه‌ای داشته، به طوری که با زحمات تمامی همکاران بانک از وضعیت و ساختار مالی نامناسبی که به آن دچار بود، نجات یافت و در این مسیر نباید به شرایط فعلی قانع بود.

مدیرعامل بانک صادرات ایران افزود: قرن جدید سرشار از پیشرفت‌ها در عرصه فناوری و تحولات اجتماعی و فرهنگی است و قطعا این وضعیت بر اقتصاد هم اثر خواهد گذاشت. آینده‌پژوهی قرن جدید نشان داده که قرن ٢١، قرن حکومت داده‌ها (Dataism) است. اهمیت داده‌ها در نظام بانکی بسیار زیاد است و خوشبختانه با تشکیل هلدینگ فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران و مرکز نوآوری، پروژه‌ای بر مبنای داده در بانک آغاز شده است.

صیدی با بیان اینکه نهاد بانک در طول تاریخ همواره بر بستر زندگی عادی مردم نقل‌وانتقال، ذخیره و جریان پول را مدیریت کرده است، اظهار کرد: قرن ۱۵ هجری شمسی یا قرن ۲۱ میلادی هم با هر سبکی از زندگی که توام باشد، بانک باید کار خود را بر بستر «داده» انجام دهد. بنابراین پروژه‌ای را به نام «صاد١٤٠١» در بانک صادرات ایران آغاز کردیم که نظام فناوری اطلاعات و ارائه خدمات بانک را به‌طورکلی تغییر داده و شعب با وضعیت فیزیکی فعلی اما با روش کار جدید فعالیت خواهند داشت.

به گفته وی، این پروژه تا شهریور و همزمان با سالگرد تاسیس بانک نهایی خواهد شد و در بهمن ماه همزمان با سالروز میلاد امیرالمومنین (ع) چند شعبه نوین را افتتاح می‌کنیم. همه اینها به پشتوانه آن است که بانک صادرات ایران موفق شده فرآیند پوشش زیان و کسب سود را طی کند.

صیدی با بیان اینکه اگر امسال بتوانیم ۴۰درصد رشد منابع داشته باشیم، سهم بازار سال ۹۹ را حفظ خواهیم کرد، چراکه میزان نقدینگی ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت، ادامه داد: ماده اولیه بانک منابع و نقطه شروع کار در بانک افزایش منابع است و تنها با وجود آن می‌توانیم مصارف داشته باشیم و سرمایه‌گذاری کنیم تا سود به دست آوریم. وی افزود: کارکرد شعب باید به نحوی تغییر یابد که مشتری همزمان بتواند چند کار خود را در شعبه انجام دهد و باید برای ارائه این نوع خدمت آماده باشیم. در عین حال بانکداری سنتی در دنیا حفظ خواهد شد و ما نیز بانکداری سنتی را در بانک صادرات ایران خواهیم داشت.

مدیرعامل بانک صادرات ایران تاکید کرد: سال ۱۴۰۰ را با اعداد و ارقام بهتری پیش خواهیم برد و برای خدمت به مردم و اقتصاد آماده‌تر خواهیم بود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: