کد خبر: ۱۹۵۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - 10 June 2021

بعد از گذشت ۵ سال از رونمایی از حقوق‌های نجومی در صنعت بیمه و داستان‌هایی که بعد از آن پیش آمد و اصطلاح حقوق نجومی وارد سپهر اقتصاد و سیاست ایران شد، روز گذشته دوباره حقوق‌های نجومی یک مدیرعامل صنعت بیمه همه را شوکه کرد.

یکی از خبرگزاری‌های روز گذشته حقوق‌های نجومی غلامرضا تاجگردون مدیرعامل حالا عزل شده بیمه سرمد را بر روی خروجی خود قرار داد. حقوق‌هایی که برای دو ماه ابتدایی سال جاری پرداخت شده بود و برای این شرکت بیمه‌ای دردسر‌هایی را به وجود آورد.

عزل یک روز قبل از رونمایی از حقوق های نجومی
با توجه به اهمیت موضوع نبض بورس برای بررسی این موضوع گفتگویی را با سیدمحمد یمنی سخنگو و مدیرعامل جدید شرکت بیمه سرمد ترتیب داد. وی در این گفتگو اظهار داشت: هیات مدیره بیمه سرمد یک روز قبل (۱۸ خرداد ۱۴۰۰) از رونمایی از حقوق‌های نجومی، آقای تاجگردون را به چند دلیل، از این سمت عزل کرده بود.


استخدام های غیرمجاز در بیمه سرمد / پسر تاجگردون در بیمه سرمد چه می کرد؟
 
تاجگردون سه ماه قبل سکان هدایت بیمه سرمد را در دست گرفت
یمنی ادامه داد: ایشان به پیشنهاد یکی از دوستان جهت مدیرعاملی بیمه سرمد وارد این شرکت شد و علیرغم آنکه انتقاداتی پیرامون سیاسی بودن وی و نه اقتصادی بودنشان مطرح بود، به هر حال سه ماه پیش سکان مدیرعاملی بیمه سرمد را در اختیار گرفتند.

سخنگو و مدیرعامل جدید بیمه سرمد افزود: در این مدت سه ماهه متاسفانه عملکرد وی زیر ۵۰ درصد بود و برخی اتفاقات که در ادامه عرض خواهم کرد، هیات مدیره را مجاب نمود تا وی را از این سمت عزل کند.

تاجگردون برای دریافت حقوق نجومی هیات مدیره را دور زد!
یمنی اظهار داشت: متاسفانه فیش‌های حقوقی نجومی که منتشر شد باید در ابتدا توسط هیات مدیره جهت پرداخت تایید می‌شد، اما این اتفاق نیفتاد و در یک روند غیرقانونی این حقوق‌ها توسط خود آقای تاجگردون تایید و پرداخت شده بود. جالب است بدانید که در بیمه سرمد هیات مدیره موظف بیشتر از ۳۰ میلیون تومان حقوق نمی‌گیرد.

استخدام های غیرمجاز در بیمه سرمد | پسر تاجگردون در بیمه سرمد چه می کرد؟
وی ادامه داد: یکی دیگر از کار‌هایی که تاجگردون در دوران مدیریت سه ماهه خود انجام داد، به کارگیری پسرش که سن بالایی هم نداشت در یکی از زیرمجموعه‌های بیمه سرمد و پرداخت ماهانه ۱۲ میلیون تومان حقوق به وی بود. همچنین ایشان بدون اطلاع هیات جذب، ۱۷ نفر را از یکی از شهرستان‌های حوزه خود در بیمه سرمد به کارگیری کردند. ایشان آشنایی کافی را با صنعت بیمه نداشتند و به جای آن که شرکت به یک حوزه اقتصادی تبدیل شود با توجه به گرایش وی به سیاست، به یک حوزه سیاسی تبدیل شده بود.

یمنی با اشاره به اینکه در مدت مدیریت سه ماهه تاجگردون بر بیمه سرمد شاهد کاهش شدید نقدینگی بودیم، گفت: امیدواریم که بتوانیم بیمه سرمد را به جایگاه اصلی خود باز گردانیم و خدمات خوبی را به بیمه گذاران اعطا کنیم و رضایت مشتریان خود را جلب نماییم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: