کد خبر: ۱۹۴۸۳۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۱ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - 22 May 2021
قیمت طلا پس از کاهش نسبتا شدیدی که روز چهارشنبه تجربه کرده بود، توانست قیمت‌های از دست رفته خود در معاملات روز‌های بعد را بازیابی کرده و به سطوح بالاتری رشد کند.

برخلاف افزایش قیمت اونس جهانی، بهای طلا و سکه در هفته گذشته به دلیل تغییرات کاهشی نرخ ارز و افت شدید تقاضا در بازار و همچنین اخبار اقتصادی و غیر‌اقتصادی تاثیر‌گذار بر بازار فلز گرانبهای داخلی، سیر نزولی را طی کرد به‌ طوری که هر قطعه سکه بهار آزادی با 1/ 0 درصد بازدهی مثبت هفتگی به 10 میلیون و 70 هزار تومان دست یافت.

در این بین همراه با تعطیلی واحدهای صنفی در یک ماه گذشته و دوران بازگشایی آنها، تغییراتی در قیمت‌ها ایجاد نشد بلکه هر سکه بهار آزادی تمایلات کاهشی را از خود نشان داد. بر این اساس گفته می‌شود که بسیاری از معامله‌گران این بازار برای انجام داد و ستد­های خود همراه با تردید دست نگه داشته‌­اند و برخی دیگر نیز در انتظار شفاف شدن بازار هستند.

قیمت طلا پس از کاهش نسبتا شدیدی که روز چهارشنبه تجربه کرده بود، توانست قیمت‌های از دست رفته خود در معاملات روز‌های بعد را بازیابی کرده و به سطوح بالاتری رشد کند.

عمده دلیل افزایش قیمت طلا را می‌توان کاهش شاخص بازار‌های سهام جهانی بر اثر کاهش خلق و خوی ریسک‌پذیری در بازار دانست که تقاضا برای سرمایه‌گذاری‌های امن مانند طلا را افزایش داد. از طرف دیگر قیمت بیت‌کوین و دیگر ارز‌های رمزنگاری شده در روزهای پیشین شاهد افت سهمگینی بود و قیمت آنها به شکل چشمگیری کاهش یافت.

این موضوع باعث شد تا تقاضا برای فلزات گرانبها افزایش یافته و سرمایه‌گذاران سنتی این اطمینان را کسب کنند که بیت‌کوین و رمزارز‌ها نمی‌توانند ارزش هزاران ساله طلا را از بین ببرند. بر این اساس هر اونس طلا در معاملات روز جمعه (ساعت 20 به وقت تهران) به1875 دلار برسد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: