صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۸۰۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۴ - ۱۸ تير ۱۳۹۹ - 08 July 2020

شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد که محاصره نفتی لیبی نیمی از تولید نفت این کشور در سال‌های آینده را متوقف می‌کند.


به گزارش مهر به نقل از رویترز، شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد که انتظار می‌رود تعطیلی اجباری تولید از ماه ژانویه منجر به افت تولید به روزانه ۶۵۰ هزار بشکه تا سال ۲۰۲۲ شود، این در حالی است که تولید نفت لیبی در ابتدای سال ۲۰۲۰ حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز بود.

تعطیلی میدان‌های نفتی که به گفته شرکت ملی نفت لیبی منجر به از دست دادن درآمد تولیدی معادل ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار شده است، به دلیل محاصره‌های صورت گرفته توسط نیروهای مستقر در شرق این کشور در طی جنگ داخلی این کشور در ماه ژانویه است که در اثر هرج و مرج پس از سرنگونی معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ آغاز شد.

شرکت ملی نفت لیبی در بیانیه‌ای در وبسایت خود اعلام کرد: شروع نشدن مجدد و فوری تولید نفت و ناکامی دولت در تأمین بودجه درخواستی سبب می‌شود که سطح تولید نفت لیبی تا سال ۲۰۲۲ نصف شود.

بانک مرکزی لیبی مستقر در طرابلس روز سه‌شنبه اعلام کرد که این محاصره تاکنون ۷ میلیارد دلار ضرر داشته است و درآمدهای نفتی این کشور در نیمه اول سال ۲۰۲۰، دو میلیارد و ۱۷۰ میلیون دینار (یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون دلار)، حدود ۸۵ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد برخی از خسارت‌های وارد شده به میدان‌ها دائمی بوده است، زیرا انتظار می‌رود که برخورد به آب در میدان نفتی سارا و کاهش بهره‌وری چاه‌ها به معنای این باشد که این چاه‌ها باید تعطیل شوند.

این شرکت اظهار کرد افزون بر هزینه‌های مربوط به تعمیر و نگهداری و تعمیرات شبکه خط لوله و دیگر تجهیزات، باید ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار نیز برای ۱۶۰ تا ۲۶۰ حلقه چاه هزینه کنند.
برچسب ها: نفت ، لیبی ، تولید نفت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
پربازدیدها
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت