صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۸۰۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۳ - ۱۸ تير ۱۳۹۹ - 08 July 2020

طبق تحقیقات جدید مؤسسه ایفو (مؤسسه تحقیقات اقتصادی دانشگاه مونیخ) بیش از یک پنجم (۲۷ درصد) شرکت‌های آلمانی اعلام کرده‌اند که با بحران کرونا در معرض خطر نابودی قرار دارند.

 به گزارش مهر به نقل از شین‌هوا، طبق تحقیقات جدید مؤسسه ایفو (مؤسسه تحقیقات اقتصادی دانشگاه مونیخ) بیش از یک پنجم (۲۷ درصد) شرکت‌های آلمانی اعلام کرده‌اند که با بحران کرونا در معرض خطر نابودی قرار دارند.

استفان ساور، محقق ایفو گفت: در ماه‌های آینده ما شاهد موجی از ورشکستگی شرکت‌ها خواهیم بود.

این در حالی است که برای کم کردن تأثیرات بحران کرونا درخواست‌های شرکت‌ها برای حمایت از ورشکستگی تا پایان سپتامبر پذیرفته نخواهد شد. متخصصان بارها هشدار داده‌اند که با برداشتند این ممنوعیت تعداد شرکت‌هایی که اعلام ورشکستگی خواهند کرد افزایش خواهد یافت.

با این همه طبق آمار تعداد شرکت‌هایی که در نیمه اول امسال درخواست حمایت از ورشکستگی خود را ثبت کرده‌اند نسبت به سال گذشته ۸.۹ درصد کاهش یافته است. اما با توجه به عدم دریافت درخواست‌های جدید متخصصان معتقدند این آمار نمی‌تواند نشان‌دهنده وضعیت واقعی شرکت‌های آلمانی باشد.

در بخش خدمات، شرکت‌های مسافرتی و آژانس‌های ارائه‌کننده تورها بیش از همه آسیب دیده‌اند و ۸۵ درصد اعلام کردند که بحران کرونا بقای آنها را به خطر انداخته است.

در بخش تولید یک دوم شرکت‌های تولید و پردازش فلزات اعلام کردند که در معرض ورشکستگی قرار دارند.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
پربازدیدها
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت