صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۷۸۵۶۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴ - ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - 29 May 2020

رئیس بانک مرکزی با اشاره به اقدامات مهم برای اصلاح نظام بانکی، کنترل نقدینگی، احیا صادرات و تعادل تأمین ارز کالا‌ های اساسی از زمان ادغام دو بانک فرابورسی در بانک سپه خبر داد.

رئیس بانک مرکزی با اشاره به اقدامات مهم برای اصلاح نظام بانکی و کنترل نقدینگی  از زمان ادغام دو بانک فرابورسی در بانک سپه خبر داد.

به گزارش بانکداری ایرانی  ، عبدالناصر همتی با اشاره به تأکید رئیس جمهور بر تقویت نظارت بانک مرکزی گفت: اقدامات مهمی برای کنترل و اصلاح نظام بانکی آغاز کردیم و بخش قابل‌توجهی از تصمیم‌گیری‌ها درباره نرخ‌های سود بانکی و بین‌بانکی نتیجه انضباطی بود که در بانک‌های مختلف ایجاد شد.

 بانک‌های وابسته به نیرو‌های مسلح را به‌تدریج ادغام می‌کنیم و ظرف هفته آینده ادغام دو بانک حکمت و مهراقتصاد در بانک سپه نهایی خواهد شد. ادغام سه بانک دیگر هم به‌تدریج انجام می‌شود.

وی با اشاره به بالا بودن ناترازی مالی‌ چند بانک افزود: با تحت کنترل گرفتن این بانک ها مدیریت‌ آنها را اصلاح کرده و تحت نظر مستقیم قرار گرفتند تا ناترازی‌ آنها مرتفع شود.

 در مورد بازار پول و انضباطی که در نرخ سود باید وجود داشته باشد کار‌های مهمی انجام دادیم بنابراین نظام بانکی به‌سمتی می‌رود که نظارت‌ها جدی‌تر شود.

این مقام مسئول ادامه داد: شاید یکی از دلایلی که توانستیم هدف‌گذاری تورم داشته باشیم استفاده از ابزار عملیات بازار باز بود که بانک‌ها نقش مهمی در رسیدن به این هدف خواهند داشت. بانک مرکزی نقدینگی را کنترل می‌کند مطمئن هستم سال جاری نقدینگی به‌مراتب از رشد نقدینگی سال 98 کمتر خواهد بود.

مجموعه این اقدامات به‌سمتی پیش می‌رود که بازار پولی از شفافیت و آرامش بیشتری برخوردار باشد. وقتی بازار پول آرامش و روندی منطقی داشته باشد و به‌سمت کنترل تورم برود به‌یقین روی نرخ ارز و بقیه بازار هم تأثیر خواهد گذاشت. با روش‌های بکار گرفته‌شده در بازار پول و ارز شاهد آرامش بیشتری تا پایان سال در این بخش خواهیم بود.


صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت