صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۷۸۵۲۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۲ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 30 May 2020

عملکرد مطلوب شرکت بیمه آسیا در بازار بیمه ای و ادامه روند رو به رشد در سود آوری در سهام این شرکت در بازار سرمایه بخوبی منعکس شده و سهام این شرکت همواره از سهام پرطرف دار در بازار سرمایه بوده است،بطوری که از ابتدای سال ۹۹ تا کنون ۲۴۴ درصد افزایش قیمت داشته است.

 به گزارش بانکداری ایرانی  ،  عملکرد مطلوب شرکت بیمه آسیا در بازار بیمه ای و ادامه روند رو به رشد در سود آوری در سهام این  شرکت در بازار سرمایه بخوبی منعکس شده و سهام این شرکت همواره از سهام پرطرف دار در بازار سرمایه بوده است،بطوری که از ابتدای سال ۹۸ تا کنون ۷۱۲درصد افزایش قیمت داشته است.

 ثبت تراز مثبت ۲۶۵میلیارد تومان 

براساس گزارش فعالیت اردیبهشت ۹۹ این شرکت بیمه ای ۵۵۳ میلیارد تومان حق بیمه تولید کرد و در مقابل ۲۸۸ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد که حاصل آن ثبت تراز مثبت ۲۶۵ میلیارد تومان در دومین ماه سال جاری بود این شرکت در فروردین ماه سال جاری هم تراز مثبت ۲۳۱ میلیارد تومان را ثبت کرد. که نسبت میانگین تراز ماهیانه این شرکت در سال ۹۸، چهار درصد رشد داشته است و این رشد در ادیبهشت ماه به ۱۸ درصد رسید که نشان می دهد این شرکت با افزایش تولید حق بیمه و مدیریت ریسک که نتیجه آن کاهش پرداخت خسارت است سیر سود آوری  را شتاب بخشیده است .  رشد ۱۵۰ سود هر سهم در سال ۹۸

براساس گزارش پایانی صورت مالی بیمه آسیا در سال گذشته این شرکت بورسی برای هر سهم هفتصد ریال سود شناسایی کرد که نسبت به سال قبل از آن  ۱۵۰ درصد افزایش داشته است .

بر همین اساس  در ۱۲ ماه ۹۸ ، سود انباشته بیمه آسیا با رشد ۱۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به ۲۰۳ میلیارد تومان رسید و همچنین سود خالص این شرکت ۱۶۱ میلیارد تومان ثبت شد. 

بیمه آسیا علاوه بر افزایش حق بیمه صادر ه و همچنین کنترل هزینه ها و خسارت های پرداختی توانست از سرمایه گذاری بلند مدت یک هزار ۶۳۵ میلیارد تومان که نسبت به سال ۹۷ ، ۶۶ درصد رشد داشته و سرمایه گذاری کوتا مدت یک هزار ۶۲۹ میلیارد تومان که نسبت به سال قبل از آن ۶۰ درصد افزایش داشته است سود کسب کند، که منافع آن اید شرکت و سهامدان شد .

بیمه آسیا در بخش مدیرت ریسک و کاهش خسارت عملکرد مطلوبی در سال ۹۸ داشت بطوری که در این سال نسبت خسارت را ۱۲ درصد و ضریب خسارت را ۳ درصد نسبت به سال ۹۷ کاهش داد. نسبت خسارت بیمه آسیا در سال ۹۷ ، ۶۷درصد بود و همچنین ضریب خسارت در این  ۸۴ درصد بود که با اعمال مدیریت صحیح در سال ۹۸ نسبت خسارت به ۵۵ درصد و ضریب خسارت به ۸۱ درصد  تقلیل پیدا کرد .


ادامه سیر صعودی قیمت سهام آسیا در بازار سرمایه 
  
  عملکرد  بسیار مطلوب شرکت بیمه آسیا در بازار بیمه ای و ادامه روند رو به رشد در سود آوری در سهام این  شرکت در بازار سرمایه بخوبی منعکس شده و سهام این شرکت همواره از سهام پرطرف دار در بازار سرمایه بوده است بطوری سهام این شرکت از ابتدای سال گذشته تا پایان آن ۴۶۸ درصد رشد داشته است و این رشد در سال ۹۹ هم پرشتاب ادامه پیدا کرد و از ابتدای سال جاری تا هفتمین روز خرداد ماه ۲۴۴ درصد افزایش قیمت داشت است  و حتی در روزهای که بازار سرمایه افت قیمت ای نسبتا شدیدی تجربه کرد سهام بیمه آسیا در به سیر  صعودی ادامه داد.

 
برچسب ها: بیمه آسیا
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت