صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۷۸۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۴ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 27 May 2020

کشتی آرای از کاهش ۱۵۰ هزار تومانی قیمت سکه طی یک روز خبر داد و گفت: کاهش قیمت طلا و سکه باعث کاهش خرید‌های هیجانی در بازار شده است.

کشتی آرای از کاهش ۱۵۰ هزار تومانی قیمت سکه طی یک روز خبر داد و گفت: کاهش قیمت طلا و سکه باعث کاهش خرید‌های هیجانی در بازار شده است.
                                   
به گزارش   تسنیم: محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز‌های جاری، اظهار داشت: همزمان با کاهش قیمت ارز طی دو روزگذشته، امروز نیز شاهد کاهش قیمت جهانی طلا بودیم.

وی با بیان اینکه امروز قیمت جهانی طلا با ۲۵ دلار کاهش همراه بوده است، افزود: همزمان با کاهش قیمت جهانی طلا و قیمت ارز، امروز سیر نزولی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه آغاز شده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن اشاره به کاهش ۱۵۰ هزار تومانی سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نسبت به دیروز، گفت: این درحالی است که در روز‌های گذشته هر قطعه سکه تا ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شد، اما امروز به ۷ میلیون و ۳۵۰ هزارتومان کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه کاهش قیمت طلا و سکه باعث کاهش تقاضا و آرام شدن بازار شده است ادامه داد: کاهش ۲۵ دلاری طلای جهانی نیز به روند نزولی قیمت‌ها کمک کرد؛ کاهش قیمت طلا و سکه باعث ایجاد ثبات قیمتی و کاهش تنش و هیجان در بازار شده است.

کشتی آرای با تأکید براینکه کاهش قیمت طلا و سکه باعث ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا شده است، تصریح کرد: این درحالی است که در روز‌ها و هفته‌های گذشته افزایش تقاضا برای خرید سکه به منظور سرمایه گذاری را در بازار داشتیم، ولی این روز‌ها با افزایش عرضه و ایجاد تعادل ثبات قیمتی را داریم.

امروز اونس طلا به ۱۷۰۶ دلار رسیده است؛ قیمت سکه طرح قدیم با کاهش ۲۵۰ هزار تومانی نسبت به دیروز ۶ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح جدید نیز ۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان شده است.

نیم سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و ۸۰ هزار تومان است، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز از ۷۴۰ هزار تومان به ۷۰۴ هزار تومان کاهش یافته است.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۹/۰۳/۰۷| ریزش قیمت دلار و سکه/ فروشنده‌ها زیاد شدند
هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار ۷۰۰هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۷میلیون و ۳۵۰ تومان و قیمت دلار ۱۷هزار و ۴۰۰ تومان است.

 امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۷ میلیون و ۳۵۰ تومان و طرح قدیم ۷ میلیون و ۸۰ هزار تومان است.

قیمت سکه در روز‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشت و رسماً رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است؛ سکه درحالی از ۶ میلیون وارد کانال ۷ میلیون شد که طبق اعلام برخی فعالان بازار طلا، سیگنال افزایش قیمت را از بورس دریافت کرده بود. البته بورسی‌ها نظر دیگری دارند و رشد قیمت دلار را عامل اصلی گرانی سکه ارزیابی می‌کنند.

بیش از چند هفته قیمت گواهی سکه یک‌روزه در بورس کالا ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان بیشتر از بازار بود، ولی در نهایت طی روز‌های اخیر ناظر بورس اعلام کرد: نماد‌های معاملاتی گواهی سپرده کالایی سکه طلا به‌دلیل وجود قیمت‌های نامتعارف در تابلوی معاملات تا اطلاع ثانوی در مرحله پیش‌گشایش باقی خواهد ماند.

بعد از آن هم بورس کالا اعلام کرد: طبق مصوبه جدید هیئت مدیره سازمان بورس، کلیه اشخاص حقوقی به‌استثنای بازارگردان‌ها و صندوق‌های طلا و همچنین کد‌های سبد تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید اوراق گواهی سپرده کالایی سکه طلای بورس کالا نیستند.

به‌نظر می‌رسد ممنوعیت معاملات اوراق گواهی سکه برای حقوقی‌ها، اثر خود را در بورس گذاشته و مصداق آن هم تشکیل صف‌های فروش برای سکه‌های یک‌روزه است؛ فعالان بازار می‌گویند دیگر سکه‌های بورسی جذابیتی برای سرمایه گذاران ندارند.

با این حال، اما روند صعودی قیمت طلا و سکه در بازار کماکان ادامه دارد که مهمترین دلیل آن افزایش قیمت ارز در بازار آزاد است؛ بر همین اساس هم‌اکنون قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۸۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۷۰۰ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۴ عیار ۹۵۰ هزار تومان و هر مثقال طلا ۳ میلیون و ۹۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۷۰۶ دلار معامله می‌شود.

 افزایش قیمت ارز در هفته‌های اخیر موجب شده است بار دیگر رکورد‌های بالایی برای دلار و یورو در تابلوی صرافی‌ها ثبت شود؛ اما از دیروز سیر نزولی قیمت‌ها در بازار ارز و طلا آغاز شده است.

یکی از فعالان بازار ارز می‌گوید: از صبح دیروز تعداد زیادی از مردم برای فروش ارز به صرافی‌ها مراجعه می‌کنند که همین علت باعث افزایش عرضه در بازار و کاهش قیمت‌ها شده است.

او می‌گوید: جمعی از فروشندگان ارز که عمدتاً مردم عادی هستند که قصد دارند برای خرید خودرو در طرح‌های پیش‌فروش خودروسازان ثبت‌نام کنند.

این فعال بازار ارز می‌گوید: قیمت دلار صبح دیروز ۱۷ هزار و ۷۴۰ تومان بود، اما بعد از افزایش تعداد فروشنده‌ها در بازار، ریزش قیمت‌ها نیز آغاز شد و هم‌اکنون دلار حدود ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان است.

بر همین اساس هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد هم‌اکنون ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان و یورو ۱۹ هزار تومان و درهم امارات ۴ هزار و ۸۵۰ تومان است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش نسبت به دیروز ۱۷ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۷ هزار و ۵۰ تومان خریداری می‌کنند، بر همین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۸ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۸ هزار و ۵۵۰ تومان است.

گفتنی است، صرافی ملی قیمت دلار و یورو را نسبت به قیمت‌های نخست روز کاری قبل ۱۵۰ تومان کاهش داده است.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت