صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۷۸۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - 25 May 2020

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد:‌پرداخت ۲۵ میلیون تومان یارانه دولتی مسکن مهر شامل همه مالکان واحدهای این طرح نمی‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد: ‌پرداخت ۲۵ میلیون تومان یارانه دولتی مسکن مهر شامل همه مالکان واحدهای این طرح نمی‌شود.

به گزارش تسنیم، دوشنبه هفته گذشته مدیرعامل شرکت عمران پردیش در نشست ویدئو کنفرانسی از دریافت 25 درصد یارانه‌های دولتی پرداخت شده از خریداران مسکن مهر خبر داد.

مهدی هدایت با اشاره به اجرای این برنامه از اول خرداد 99 با استناد به مصوبه دولت گفته بود: سیاست و هدف شرکت عمران پردیس از اخذ 25 درصد یارانه‌های دولتی مسکن مهر (25 میلیون تومان) کسب درآمد نیست، چراکه تمام منابع مالی مورد نیاز از طریق دولت تامین شده است.

وی افزود: از 2 سال قبل تسهیلات بانکی و آورده مردم تمام شده و عملا تمام منابع مورد نیاز برای مسکن مهر را دولت تامین کرده است. هدف ما فقط از دریافت این 25 میلیون تومان خارج کردن پروژه‌های مسکن مهر از فرآیند دلالی است.

وی تصریح کرد:‌بعضا دیده شده که واحد مسکن مهری در پردیس 10 بار خرید و فروش شده،‌ بدون این‌که منجر به سکونت شود. از این تصمیم شرکت عمران پردیس برای دریافت 25 میلیون تومان یارانه‌های دولتی فقط دلالان و محتکران مسکن مهر دلخور هستند. فردی را در پردیس داریم که چند صد واحد مسکن مهر را در اختیار دارد، نمی‌توانیم یارانه‌های دولتی را در اختیار این افراد قرار دهیم.

به گزارش تسنیم، با وجود این‌که یک هفته از این اعلام ناگهانی می‌گذرد،‌اما همچنان جزئیات مصوبه مورد اشاره مدیرعامل شرکت عمران پردیس اعلام نشده است. معاون وزیر راه و شهرسازی (حبیب‌الله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران) و قائم مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر (احمد اصغری‌مهرآبادی) نیز تاکنون در این‌باره اظهارنظری نکرده‌اند.

این در حالی است که پیگیری‌ها از مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران حکایت از آن دارد پرداخت 25 درصد یارانه دولتی مسکن مهر شامل همه مالکان نمی‌شود.

خلیل محبت‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: افرادی هستند که واحدهای مسکن مهر آنها در گذشته به اتمام رسیده است. به عنوان مثال در یک بلوک تعدادی از مالکان به طور کامل آورده خود را واریز کرده و در واحد خود ساکن شده‌اند.

وی ادامه داد: برخی نیز آورده خود را تکمیل نکرده‌ و به دنبال آن هستند تا مسکن خود را تحویل بگیرند.

وی تصریح کرد: این تعداد از مالکان باید مابه‌التفاوت یارانه دولتی مسکن مهر را پرداخت کنند که طی محاسبه صورت گرفته باید حدود 25 میلیون تومان پرداخت کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر این‌‌که پرداخت 25 میلیون تومان یارانه دولتی مسکن مهر شامل همه مالکان نمی‌شود،‌گفت:‌ این برنامه فقط شامل افرادی می‌شود که طی سال‌های گذشته آورده خود را تکمیل نکرده‌اند و الان باید این ما به‌التفاوت را پرداخت کنند تا بتوانند در واحد خود ساکن شوند.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت