صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۷۶۸۷۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 30 April 2020

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: با توجه به ارزش بالای سهام، سهامداران خود مدیریت سهام خود را داشته باشند و از فروش آن خودداری کنند.

 
به گزارش  تسنیم ، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت در اشاره به خبر آزادسازی سهام عدالت گفت: به عنوان کارشناس توسعه ملی از مردمی که نمی‌توانند سهام خود را مدیریت کنند بگویم که از فروش فوری و شتاب زده آن خودداری کنند. زیرا ممکن است تعدادی از افراد سودجو با قیمتی بسیار پایین تر از ارزش واقعی سهام نسبت به خرید این اوراق امتیاز اقدام کنند و این بسیار خطرناک زیرا این سهام ارزشمند است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: با توجه به آنکه این سهام بسته به میزان سهامی که دارند از یک میلیون تومانی تا  400 هزار تومانی متناسب با ارزش آن سهام است. در واقع سود این سهم متناسب با نوسان خواهد بود به خصوص که شرکت‌هایی که در سبد سهام عدالت حضور دارند از شرکت‌های معتبر و قوی هستند.

وی تأکید کرد: خوشحالیم که این آزادسازی صورت گرفته البته طبق دستورالعمل باید آن را به شرکت سرمایه گذاری واگذار کرد و یا خود خانوار آن را مدیریت کند.

دژپسند در پایان گفت: بر اساس این دستورالعمل تعیین می شود که در مرحله اول چند درصد سهام خواهند داشت. بنابراین یک تحول اساسی در دارایی‌های افراد به خصوص در این شرایط که حدود 50 میلیون نفر  در این سهام حضور دارند. معتقدم که فضای نشاط آموزشی در بازار سرمایه به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند که می‌تواند برای کسانی که مایل به پس انداز هستند سهام آنها را به سمت بازار سرمایه هدایت کنیم
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت