صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۷۳۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۰ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - 03 March 2020

بانکداری ایرانی - بانک ملت که با سرمایه 50.000 میلیاردی در بازار اول معاملات بورس حاضر است، گزارش فعالیت یازدهمین ماه دوره مالی منتهی به اسفند 98 را منتشر کرد.

  بانک ملت که با سرمایه 50.000 میلیاردی در بازار اول معاملات بورس حاضر است، گزارش فعالیت یازدهمین ماه دوره مالی منتهی به اسفند 98 را منتشر کرد.

بر این اساس ، وبملت در بهمن ماه سال جاری  20.316 میلیارد ریال درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی شناسایی نموده و  12.454 میلیارد ریال سود سپرده گذاری پرداخت کرده که با این حساب در یازدهمین ماه سال 1398 ، تراز عملیاتی مثبت 7.862 میلیارد ریالی ثبت کرده است. 

 
 ( مبالغ به میلیارد ریال )


این بانک طی 11 ماهه سال جاری نیز با کسب 222.000 میلیارد ریال درآمد حاصل تسهیلات اعطایی و پرداخت 133.923 میلیارد ریال سود سپرده گذاری ، قادر به ثبت تراز عملیاتی مثبت 88.000 میلیارد ریالی شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ، پیشرفت مطلوبی محسوب می شود که این امر حاکی از استمرار روند بهبود ، تسهیل در فرآیند اعطای تسهیلات ، رعایت بهداشت اعتباری ، عزم راسخ بانک در مصرف بهینه مصارف و کسب سود با کیفیت  می باشد.مقایسه درآمد تسهیلات اعطایی و سود پرداختی به سپرده گذاران: 


 
 ( مبالغ به میلیارد ریال )


بانک ملت با عملکرد مناسب خود ضمن رشد 19 % در درآمد حاصل از تسهیلات ، موفق به کاهش 4 % سود پرداختی به سپرده گذاران نسبت به مانده بهمن ماه سال گذشته شده است. 

سود پرداختی به سپرده های مشتریان :

این بانک در مدیریت ترکیب بهینه منابع هزینه زا موفق عمل کرده است ، به نحوی¬که¬ علیرغم رشد¬ 12 درصدی در جذب منابع هزینه زا نسبت به مقطع مشابه سال قبل، هزینه سود پرداختی به سپرده گذاران با کاهش 4 درصدی روبه رو شده  است.  

 
 ( مبالغ به میلیارد ریال )
 

ادامه روند مطلوب جذب منابع غیر هزینه زا :

نکته شایان ذکر  دیگر ، افزایش 45 درصدی منابع غیر هزینه زا طی ده ماهه سال 98 نسبت به همین دوره در سال گذشته  می باشد.


مقایسه ماهانه درآمد تسهیلات اعطایی و سود پرداختی به سپرده گذاران: 

 
 ( مبالغ به میلیارد ریال ) 


تراز عملیاتی بانک ملت (مازاد درآمد تسهیلات به سود پرداختی به سپرده ها ) علاوه بر اینکه نسبت به مدت مشابه سال قبل 90 % رشد نموده و همانند ماه های گذشته به روند صعودی خود ادامه داده که از این حیث در بین بانک های بورسی همچنان پیشتاز بوده و توانسته بالاترین تراز عملیاتی را برای یک ماهه و 11 ماهه منتهی به 30 بهمن به خود اختصاص دهد.

 به طوری که با ثبت مبلغ 7،862  میلیارد ریال تراز مثبت عملیاتی در بهمن ماه و 88،077  میلیارد ریال در 11 ماهه وکسب رتبه نخست ، با اختلاف چند برابری ، سرآمد تمام بانک های بورسی باشد. 

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت