صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۷۱۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۵ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - 22 January 2020

وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد سانحه سقوط بوئینگ اوکراینی طبق مقررات در دست بررسی دقیق است و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

بانکداری ایرانی -  وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد سانحه سقوط بوئینگ اوکراینی طبق مقررات در دست بررسی دقیق است و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

«محمد اسلامی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در زمینه سفر خود به اوکراین افزود : بررسی جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده در کشور دیگر مشروط به وجود مشکل در پردازش آن در ایران است.

وی افزود :‌ در این سفر پیام تسلیت رییس جمهوری اسلامی ایران به همتای اوکراینی وی تسلیم و مذاکراتی هم با اعضای کابینه این کشور از جمله وزیر امورخارجه و وزیر حمل و نقل اوکراین انجام شد.

وی با بیان اینکه دولت اوکراین در بیانه‌ای که قبل از این ملاقات منتشر کرد از همکاری ویژه جمهوری اسلامی ایران و تحویل پیکر جانباختگان سانحه سقوط هواپیما تقدیر کرد.

اسلامی درباره آخرین وضعیت بررسی جعبه سیاه هواپیما نیز گفت: جعبه سیاه که شاملFDR« دستگاه ثبت اطلاعات پروازی» و CVR «دستگاه ضبط صدای کابین خلبان» که به عنوان اجزای اصلی بررسی سانحه است و اینکه سانحه در ایران رخ داده و مسوول بررسی سانحه هئیت بررسی سانحه هواپیمایی کشوری است و برابر استانداردهای بین المللی انکس ١٣ ایکائو در حال بررسی هستیم و آماده سازی سخت افزار و نرم افزار هم درحال انجام است.

وی گفت: ضمن اینکه هیات بررسی سانحه برای بازبینی مدارک هواپیما به اوکراین سفر کرده و بعد از بازگشت این هیات تیم مشترکی با اوکراین و تمامی اعضایی که طبق قوانین باید در بررسی سانحه شرکت کنند، تشکیل می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم بدانند در مرحله نخست سازمان هواپیمایی به شرکت بوئینگ ایمیل زد و هم با اوکراین تماس گرفته و بوئینگ نیز NTSB«ستاد ایمنی حمل و نقل امریکا »را معرفی کرد و نماینده ای از این ستاد معرفی شد.اوکراین هم نماینده خود را از همان ابتدا معرفی کرد و طبق  مقررات و ضوابط  انکس ۱۳ ایکائو در حال انجام کار هستیم.

وی گفت:جعبه سیاه هم به عنوان یکی از فاکتورها بررسی می شود و چنانچه در پردازش با مشکل روبرو شوند، ممکن است تصمیم بگیرند چگونه از سایر کسانی که امکانات دارند، کمک گرفته شود./ایرنا
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
پربازدیدها
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت