صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۷۰۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - ۱۸ دی ۱۳۹۸ - 08 January 2020

بانکداری ایرانی - بانک اقتصاد نوین در پایان سه ماهه سوم 98 رشد 40 درصدی در اعطای تسهیلات و 30 درصد در جمع‌آوری سپرده داشته است.

  بانکداری ایرانی -    بانک اقتصاد نوین در پایان سه ماهه سوم 98 رشد 40 درصدی در اعطای تسهیلات و 30 درصد در جمع‌آوری سپرده داشته است. 

به گزارش  بانکداری ایرانی   ، مديرعامل بانک اقتصادنوين اخیرا اعلام کرده است که بانک از مشکلات گذشته خود عبور کرده و گفته‌است که از تغيير جهت مثبت شاخص‌هاي عملکردي اين بانک در 3 ماهه سوم سال 1398، پوشش اهداف تعيين شده، حرکت در جهت کاهش زيان و ورود اين بانک به کانال سودآوري در آينده نزديک خبر داد.

مديرعامل بانک اقتصادنوين توفيقات کسب شده در اين دوره را نتيجه همراهي هيئت مديره، انسجام مديريتي و تلاش و کوشش يکايک کارکنان دانست و در تشريح عملکرد بانک اقتصادنوين گفت: در حوزه جذب منابع در شرايطي که در اين دوره سياست کاهش نرخ سود سپرده را در پيش گرفتيم، در نتيجه اعتماد مشتريان و خوشنامي بانک اقتصادنوين رشدي فراتر از رشد نقدينگي کشور را تجربه کرديم به گونه‌اي که سال 1398، تا مقطع آذرماه، همزمان با کاهش قيمت تمام شده پول بهترين سال بانک در جذب سپرده در طول فعاليت آن بوده است.

برای بررسی گفتار مدیرعامل بانک باید بررسی تطبیقی صورت‌های مالی بانک را بررسی کرد. 

به هین روی، گزارش ماهیانه آذر 98 و 97 نشان می‌دهد که بانک اقتصاد نوین رشد 40 درصدی در اعطای تسهیلات و 30 درصد در جمع‌آوری سپرده داشته‌است.

بیشترین تسهیلات با سرفصل مشارکت مدنی با رقم 151 هزار و 291 میلیارد ریال تسهیلات ارزی با مبلغ 60 هزار و 397 میلیاردریال و مضاربه با عدد 10 هزار میلیارد ریالی بود.

درآمد بانک در 9ماهه منتهی به 30 آذر 98 مبلغ 28 هزار 880 میلیارد ریال بوده که مشارکت مدنی با رقم 12 هزار و 732 میلیاردریال بیشترین سهم را در درآمدزایی بانک داشته است. 

بانک اقتصاد نوین در پایان سه ماهه سوم توانست 433 هزار و 144 میلیارد ریال سپرده جمع‌آوری کند. 
سپرده های بلند مدت با رقم 274 هزار و  832 میلیارد ریال بیشترین سهم را داشته و بعد از آن سپرده کوتاه مدت با عدد 86 هزار و 955  میلیارد ریال قرار داشته‌است. 

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت