صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۸۸۸۸
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - 14 December 2019
 
بانکداری ایرانی درحالی که چند روز قبل یک مدیرکل گمرک گفته بود "بخشنامه‌های متعدد وزارت صمت پدر ما را درآورده است"، گمرک ایران دستورالعملی را صادر کرده که بر اساس آن تنها بخشنامه‌های دفتر مقررات صادرات و واردات ابلاغ خواهد شد.
 
به گزارش   تسنیم، چند روز قبل مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران در جمع اعضای اتاق بازرگانی تهران گفته بود: "بخشنامه‌های متعدد وزارت صنعت پدر ما را درآورده است."، همین موضوع باعث شد تا معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت پیگیر موضوع شود.

بر این اساس امروز بخشنامه‌ای از سوی معاون فنی گمرک ایران صادر شده است که از مدیران‌کل گمرک خواسته شده است تا تمام بخشنامه‌‌های صادرشده منضم به نامه دفتر مقررات صادرات و واردات باشد.

گفتنی است، پیش از این و بدون توجه به نص تبصره ذیل ماده 4 قانون مقررات صادرات و واردات، بخشنامه و مکاتبات  سایر دفاتر وزارت صمت یا سازمانهای دیگر نیز به گمرکات اجرایی ابلاغ می‌شد و همین موضوع باعث ایجاد برخی ناهماهنگیها شده بود.

بر اساس دستور جدید معاون فنی گمرک، از این پس فقط بخشنامه‌های منضم به مکاتبه دفتر مقررات صادرات و واردات ابلاغ خواهد شد و از سوی دیگر پالایش و حذف بخشنامه‌هایی که به‌واسطه مکاتبه سایر سازمانها و دفاتر وزارت صمت انجام شده در دستور کار قرار گرفته است.
برچسب ها: گمرک ، صادرات ، واردات
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
پربازدیدها
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت