صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۸۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ - ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - 27 November 2019

بانکداری ایرانی ـ علی قربانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی معتقد است ادغام بانک ها با یکدیگر از جمله راهکارهایی است که موجب افزایش سرمایه می شود.

بانکداری ایرانی -  علی قربانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی معتقد است ادغام بانک ها با یکدیگر از جمله راهکارهایی است که موجب افزایش سرمایه می شود.  

به گزارش بانکداری ایرانی ،پرداخت بدهی دولت به بانک ها، تجدید ارزیابی دارایی ها، فروش اوراق مشارکت، جمع‌آوری نقدینگی و ادغام بانکها با یکدیگر از جمله مواردی است که این نماینده مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که با اجرای آن افزایش سرمایه بانک ها را به همراه دارد. 

او هم چنین درباره افزایش سرمایه بانک ها با فروش اموال مازاد توضیح داد: در حال حاضر فروش اموال مازاد بانک ها جزو سیاست های وزارت اقتصاد است. از این طریق بانک ها می توانند برای افزایش سرمایه این اموال را بفروش برسانند. بانک ها می توانند تعداد مطالبات غیرجاری خود را کاهش داده و بدهی ها و معوقات سررسید شده را وصول کنند به ویژه برای افرادی که وام های با رقم بالا دریافت کرده اند زیرا کسانی که وام با مبلغ کم دریافت می کنند اکثرا پرداختشان به روز است ولی کسانی که صدها میلیارد وام گرفته اند عمدتا بازپرداختشان معوق شده و یا مشکوک الوصول است که این روش نیز می تواند در افزایش سرمایه بانک ها موثر باشد.

فروش اوراق مشارکت؛ روشی دیگر برای افزایش سرمایه بانک‌ها است که قربانی درباره این روش گفت: فروش اوراق مشارکت و جمع آوری نقدینگی روشی دیگر برای افزایش سرمایه بانک هاست که بدین صورت قدرت وام دهی بانک ها به مردم افرایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: روش دیگر، پرداخت بدهی دولت به بانک هاست که دولت می تواند با پرداخت بدهی های خود به بانک ها و بانک مرکزی، میزان سرمایه آنها را بالا ببرد.

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت