صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۷۷۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - 13 November 2019

بر اساس قانون رفع موانع تولید، زمانی که اموال مازاد بانک ها فروخته می شود، درآمدهای مذکور باید به حساب افزایش سرمایه واریز شود و بانک ها طبق قانون در این رابطه اختیارات لازم را دارند.

مذاکرات سازمان بورس و اوراق بهادار با بانک مرکزی بر سر معافیت مالیاتی بانک ها پس از تجدید ارزیابی دارایی  بانک ها و رفع محدودیت های در این خصوص ادامه دارد. هفته گذشته معاون نظارتی بانک مرکزی به طور تلویحی از محدودیت سیاست گذار پولی در این خصوص گفته بود.

به گزارش  اقتصاد بیدار، شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران با اشاره به خبر تأیید نشده اخذ مالیات از تجدید ارزیابی بانک ها در مورد اموال مازادشان، گفت: بر اساس این خبر، طبق نظر بانک مرکزی، اموال مازاد بانک ها پس از تجدید ارزیابی مشمول معافیت مالیاتی نمی شود، حال قرار است که بررسی های لازم در این رابطه صورت گیرد.

وی ادامه داد: البته ما با مسئولان بانک مرکزی صحبت کرده که اموال مازاد بانک ها پس از تجدید ارزیابی جهت افزایش سرمایه مشمول معافیت مالیاتی شود.

محمدی افزود: بر اساس قانون رفع موانع تولید، زمانی که اموال مازاد بانک ها فروخته می شود، درآمدهای مذکور باید به حساب افزایش سرمایه واریز شود و بانک ها طبق قانون در این رابطه اختیارات لازم را دارند.

رئیس سازمان بورس گفت: قطعا اگر بانک مرکزی با معافیت مالیاتی اموال مازاد بانک ها پس از تجدید ارزیابی موافقت کند، این مسئله کمک بسیار بزرگی به بانک ها خواهد کرد. 

پیش تر هم شاپور محمدی از مذاکرات با بانک مرکزی بر سر این موضوع صحبت به میان آورده بود.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
پربازدیدها
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت