صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۷۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - 10 November 2019
میلیاردرهای جهان در سال‌جاری کمتر از سال گذشته ثروت در اختیار دارند. به گزارش «ایسنا» به نقل از رویترز، افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی و نوسانات بازار باعث شده است علاوه بر کاهش رشد اقتصادی در سراسر جهان، ثروتمندان جهان نیز با کاهش ثروت خود مواجه شوند. برای نخستین‌بار از سال ۲۰۱۵ میزان ثروت میلیاردرهای جهان با کاهش مواجه شده است و ثروت آنها با ۳/ ۴ درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۵/ ۸ تریلیون دلار رسیده است.

کاهش ثروت در مناطق جنوب‌شرق آسیا محسوس‌تر بوده است؛ به‌گونه‌ای‌که ثروت ثروتمندان هنگ‌کنگی با چهار درصد کاهش نسبت به سال ۲۰۱۸ به ۸/ ۳۱۹ میلیارد دلار رسیده است. امی لو، کارشناس اقتصادی منطقه آسیا - اقیانوسیه گفت: ما شاهد یک روند خروج سرمایه گسترده از منطقه نبوده‌ایم بلکه کاهش ثروت بیشتر مبنای بازار داشته است و مشتریان ما در راستای کاهش ریسک‌ها اقدام به متنوع‌سازی سبد دارایی خود کرده‌اند. جنگ تجاری بین آمریکا و چین یکی از اصلی‌ترین دلایل کاهش فعالیت‌های تجاری در سطح منطقه آسیا و اقیانوسیه و جهان بوده است. 

در چین به‌تنهایی ثروت ثروتمندان این کشور بر حسب دلار ۸/ ۱۲ درصد نسبت به سال گذشته کمتر شده است. در شرایطی که بازارهای بورس نسبت به وضعیت خود در اواخر سال ۲۰۱۸ تا حد زیادی بهبود یافته‌اند، نوسانات آنها کماکان به‌دلیل مشخص نبودن نتیجه جنگ تجاری ادامه دارد. در اروپا نیز با وجود گذشت سه سال از برگزاری رفراندوم خروج، انگلیس و اتحادیه اروپا هنوز نتوانسته‌اند به توافقی سر خروج انگلیس دست پیدا کنند و مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا برای بار سوم تا پایان ماه ژانویه سال‌ آینده تمدید شده است.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت