صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۷۶۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - 10 November 2019

کارگران مشمول قانون کاری که به دلیل زلزله از کار بیکار شده‌اند، مشمول دریافت بیمه‌ بیکاری می‌شوند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه‌بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت مقرری بیمه‌بیکاری به کارگران واحدهای آسیب‌دیده در زلزله اخیر خبر داد و گفت: کارگران مشمول قانون کاری که به دلیل زلزله از کار بیکار شده‌اند، مشمول دریافت بیمه‌ بیکاری می‌شوند.

به گزارش «ایسنا» کریم یاوری اظهار کرد: همه کارگران مشمول قانون کار و قانون تامین‌اجتماعی که واحدها و محل کار آنها در اثر زلزله دچار آسیب شده است، مشمول دریافت مقرری بیمه‌بیکاری می‌شوند. وی ضمن ابراز همدردی با آسیب‌دیدگان حادثه زلزله آذربایجان‌شرقی گفت: حسب دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمام ارکان و زیر مجموعه‌های مرتبط با وزارتخانه مکلف شدند به صورت شبانه‌روزی نسبت به ارائه خدمات مرتبط به حادثه‌دیدگان از زلزله در میانه و سراب اقدام کنند. یاوری افزود: مطابق تبصره ۲ ماده ۲ قانون بیمه‌بیکاری، بیمه‌شدگانی که به علت بروز حوادث قهریه از جمله زلزله از کار بیکار می‌شوند با معرفی واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول دریافت مقرری بیمه‌بیکاری خواهند شد.

به گفته مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه‌بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارگران حادثه‌دیده زلزله آذربایجان شرقی بدون در نظر گرفتن حداقل سابقه در بند الف ماده ۶ قانون، از حمایت پرداخت ماهانه مقرری بیمه‌بیکاری برخوردار می‌شوند. وی تاکید کرد: تمام کارکنان در زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان آذربایجان‌شرقی به‌ویژه در میانه و سراب به سرعت و با دقت و خارج از روال عادی اداری درخواست کارگران را در سریع‌ترین زمان ممکن پذیرش کرده و اقدامات لازم برای پرداخت مقرری بیمه‌بیکاری به کارگران را به‌عمل می‌آورند.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت