صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۷۰۲۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - 22 October 2019

بانکداری ایرانی ـ در شرایطی که در چند هفته اخیر سهام عمده شرکت ها در بازار سرمایه در شرایط قرمز بود ولی وضعیت شرکت های بیمه مطلوب و در شرایط سبز قرار داشت که بیمه تعاون نیز با ارائه حق تقدم ها با استقبال خوبی در این بازار مواجه شد.

بانکداری ایرانی ـ مدیرعامل بیمه تعاون با اظهار اینکه حق تقدم های استفاده نشده در این شرکت در بازار سرمایه با قیمت خوبی به فروش رفته است گفت: در شرایطی که در چند هفته اخیر سهام عمده شرکت ها در بازار سرمایه در شرایط قرمز بود ولی وضعیت شرکت های بیمه مطلوب و در شرایط سبز قرار داشت که بیمه تعاون نیز با ارائه حق تقدم ها با استقبال خوبی در این بازار مواجه شد. 

یونس مظلومی در گفتگو با خبرنگار بانکداری ایرانی در پاسخ به این سئوال که این شرکت چه برنامه ای برای افزایش سرمایه دارد گفت: این افزایش سرمایه تا سقف 150 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که باید ثبت شود. این افزایش سرمایه از محل آورده های نقدی، سود انباشته و اندوخته سرمایه است. 

او همچنین درباره سطح توانگری مالی بیمه تعاون که امسال به سطح یک رسیده است هم توضیح داد: نسبت توانگری مالی این شرکت با توجه به تاییدات بیمه مرکزی به عدد 137 رسیده است و ارفاقی هم از سوی بیمه مرکزی برای به سطح یک رسیدن این نسبت نشده است. 

مظلومی درباره تحلیل ها درباره حضور شرکت های بیمه در بازار سرمایه گفت: عمده شرکت ها و صنایع در این بازار با افزایش قیمت سهم مواجه بوده اند اما صنعت بیمه در سه چهار ماه گذشته با رشد عجیبی مواجه بود. عمده افرادی که خواهان سهام شرکت های بیمه هستند سرمایه گذاران بلوکی هستند و سرمایه گذاران خرد علاقه چندانی به این حوزه ندارند. اما باید گفت این افزایش قیمت ها در فواصل زمانی بلند مدت یا یکساله برای سرمایه گذاران خرد سود سرشاری به همراه داشته است. 

وی ادامه داد: در بازار سرمایه معمولا به شرکت های بیمه از نقطه نظر دارایی ها، مطالبات، نقدینگی، دارایی ثابت و ذخایر خوبی نگاه می کنند اما به نظر می آید باید ترازنامه شرکت های بیمه ای به عنوان شاخص قلمداد شوند و اینکه ذخایر و دارایی ها تا چه میزان واقعی باشد. 

مدیرعامل بیمه تعاون درباره سودآوری از محل عملیات بیمه گری نیز اظهار داشت: سودآوری از محل عملیات بیمه گری به نظرم خیلی سودآوری جذابی برای سهامدار خرد نیست چون شرکت های بیمه ای نه تنها در ایران بلکه در دنیا از محل بیمه از محل بیمه گری سود تولید نمی کنند بلکه از خرید دارایی و استفاده از اندوخته ها و تجدید ارزیابی به منظور افزایش سرمایه استفاده می کنند. 

وی افزود: در برهه ای از زمان در بیمه تعاون؛ سرمایه شرکا از 28 میلیارد تومان به 49 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد بدون اینکه سهامداران آورده نقدی بیاورند و تقریبا هر سهم 1.7 برابر شد و 70 درصد سود کردند.

مظلومی درباره حضور در بازار بیمه ای کشور عراق نیز گفت: آنهایی که در عراق پروژه در دست دارند و یا به امر صادرات مشغول هستند محورهای فعالیت های ما در عراق است البته ما به فکر صادرات خدمات بیمه ای برای عراقی ها و صدور بیمه نامه برای آنان نیز هستیم که تولید ارز هم داشته باشیم که البته مراحل پیچیده تری همچون ثبت شرکت دارد که ممکن است یکی دو سال زمان ببرد. 
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت