صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۵۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - 20 September 2019

استاندار مرکزی گفت: کارخانه هپکوی اراک حداکثر تا یک ماه آینده از سوی مراجع تصمیم‌ساز تعیین تکلیف می‌شود.

استاندار مرکزی گفت: کارخانه هپکوی اراک حداکثر تا یک ماه آینده از سوی مراجع تصمیم‌ساز تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید «علی آقازاده» عصر پنجشنبه در شورای گفت‌ و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی افزود: هپکو از صنایع بزرگ و سرمایه‌های اقتصادی و تولیدی مهم است که همه ظرفیت‌ها برای حل مشکلات و تعیین تکلیف نهایی آن به کار گرفته شده است.

وی توضیح داد: بهبود فضای کسب و کار استان مرکزی اولویت کاری است و در نتیجه هم افزایی و همکاری  بخش دولت و خصوصی دستاوردهای خوبی در این حوزه حاصل شده است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: تبعیت از قانون محور همه فعالیت‌های اقتصادی استان است و هیچ مرجعی حق ندارد در راستای امور صنعتی و تولیدی با برداشت‌های سلیقه‌ای عمل کند.
آقازاده گفت: نشست‌های منظم و پیگیری مصوبات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان امسال سبب شده که فضای کسب و کار نسبت به زمان مشابه سال گذشته بهبود یابد.

او ادامه داد: شاخص‌های کسب و کار و فعالیت‌های اقتصادی استان بهار امسال در مقایسه با سه ماه پاییز و زمستان پارسال استان بهبود یافته که این مهم باید روز به روز تقویت شود.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: تحریم‌های ظالمانه سبب شده تولیدکنندگان فشار زیادی را متحمل شوند و نیاز است در این شرایط با حمایت هدفمند تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.
سید «مهدی مقدسی» افزود : استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در شرایط کنونی اصلی مهم است.

وی اظهار داشت: بهار سال گذشته شاخص‌های کسب و کار در استان رضایت‌بخش نبود اما با  ایجاد تعامل بین بخش خصوصی و دستگاه‌های دولتی حرکت رو به رشدی تجربه شده است.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بسیاری از کشورها اختیارات استانی و منطقه‌ای است و دامنه تصمیم‌سازی با مقتضیات مدیران بومی مشکلات را راحت‌تر حل می‌کند.

مقدسی در ادامه افزود: تمامی دستگاه‌ها از خدمات دولت هوشمند الکترونیک بهره‌مند نشده‌اند و این در حالی است که دولت هوشمند می‌تواند مانعی در برابر فساد و قاچاق باشد.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع و معادن و کشاورزی استان مرکزی نیز گفت: حمل و نقل از شاخص‌های موثر بر قیمت تمام شده محصولات است و برای رقابتی بودن صنایع استان باید حمایت از تولیدکنندگان در این خصوص پررنگ‌تر شود.

«منوچهر توسطی» افزود: پایش فضای کسب و کار، موقعیت استان مرکزی را در مقایسه با سایر استان‌ها نشان می‌دهد که به گواه آمار شرایط استان نسبت به سایر نقاط کشور مطلوب است.

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت ‌کنند. 
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت