صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۵۴۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۵ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - 18 September 2019

بانکداری ایرانی ـ هیات مدیره و سهامداران شرکت بیمه ما در سال 92 مصوب کردند که طی سه مرحله و تا سال 98 سرمایه شرکت از 400 میلیارد ریال به 2500 میلیارد ریال برسد.

 بانکداری ایرانی ـ   لیلا فریادرس، هیات مدیره و سهامداران شرکت بیمه ما در سال 92 مصوب کردند که طی سه مرحله و تا سال 98 سرمایه شرکت از 400 میلیارد ریال به 2500 میلیارد ریال برسد.

به گزارشبانکداری ایرانی ، در مرحله اول مقرر شد که سرمایه این شرکت از 400 میلیارد ریال به 1000میلیارد ریال در سال 92 از محل مطالبات و آورده نقدی افزایش و در سال 94 به 1500 میلیارد ریال برسد . 

مدیر عامل وقت شرکت  در سال 92  هدف از این افزابش را ایجاد زمینه لازم برای رعایت مقررات بیمه مرکزی و توسعه فعالیت های بیمه ای از طریق افزایش سقف مجاز نگهداری ریسک از بیمه نامه های صادره، افزایش ظرفیت سرمایه گذاری، افزایش سقف قابل تحصیل دارایی های ثابت و بهبود جایگاه شرکت در رتبه بندی آیین نامه توانگری اعلام کرد.

در آن تاریخ یکی دیگر از مواردی که مطرح شد مساله افزایش سرمایه تا سقف  پنج هزار میلیارد ریالی بود که  قرار بود تا سال 98 عملیاتی شود اما این اتفاق رخ نداده است؛ هرچند این مساله به  تصمیم هیات مدیره محول شده بود، اما شرایط شرکت نیز برای این افزایش مهیا نبود.

 بر همین اساس در مرداد 96 سرمایه شرکت از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به 1500 میلیارد ریال رسید و طی روزهای اخیر شایعه افزایش سرمایه، بیمه ما را برآن داشت تا شفاف سازی کند.

 در این شفاف سازی اعلام شده است که شرکت تصمیم دارد با افزایش دو برابری معادل 100 درصد به سه هزار میلیارد ریال برساند.

هرچند این مساله هنوز در مراحل ابتدایی ماجراست اما خبر آن توانسته است در چند روز گذشته نماد شرکت  را به چند میلیون صف خرید بکشاند که در نهایت قیمت سهام شرکت از 330 توان به 403 تومان برساند که ظرف پنج روز 22 درصد بازدهی را در پی داشته است. 

شفاف سازی بیمه ما برای سهامداران 
به استناد ماده 2 مکرر 3 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان به اطلاع مي‌رساند پیرو اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزايش سرمايه شرکت بيمه " ما " به استحضار می رساند با عنايت به مجاز بودن افزايش سرمايه از محل افزايش بهاي ناشي از تجديد ارزيابي دارايي هاي اشخاص حقوقي به موجب مادة 14 قانون حداکثر استفاده از توان توليدي و خدماتي کشور و حمايت از کالاي ايراني (مصوب ارديبهشت ماه 1398) و برخورداري از معافيت مالياتي، اين شرکت تصميم دارد که در سال جاري و از محل تجديد ارزيابي دارايي هاي ملکي (عرصه و اعيان)، بر اساس مصوبه هيات مديره سرمايه خود را تا ميزان 100% افزايش دهد. بديهي است اين تصميم به منزله قطعيت در افزايش سرمايه نبوده و منوط به نتايج حاصل از ارزيابي توسط کارشناسان رسمي و حصول کليه شرايط مانند موافقت و تصويب مجمع عمومي فوق العاده سهامداران، اخذ مجوزهاي لازم از سازمان هاي ذيربط و انجام تمامي اقدامات قانوني مطابق با قوانين کشور و دستورالعمل هاي آن سازمان معظم خواهد بود. در همين رابطه به اطلاع مي رساند که مکاتبه با مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائيه به منظور معرفي کارشناسان رسمي جهت تجديد ارزيابي دارايي ها صورت پذيرفته که مراتب طي نامه شماره 98/2/1100/10909 مورخ 98/06/03 به استحضار آن سازمان رسيده است.

بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
پربازدیدها
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت