صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۵۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - 11 September 2019
بانکداری ایرانی ـ رفت و آمد خودروهای سنگین ناوگان باربری شامل محموله های ترانزیتی، صادراتی و وارداتی از سه پایانه مرزی خراسان رضوی به جمهوری ترکمنستان و دیگر کشورهای آسیای مرکزی طی پنج ماه گذشته امسال ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی روز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: ۶۴ هزار و ۶۷۵ دستگاه کامیون و تریلر طی این مدت از پایانه های مرزی لطف آباد، سرخس و باجگیران واقع در نوار مرزی شمال این استان برای حمل محموله های ترانزیتی، صادراتی و وارداتی رفت و آمد کرده اند.

ابراهیم نصری افزود: بر این اساس امسال تاکنون پایانه مرزی لطف آباد ۸۵ درصد و پایانه مرزی سرخس کمتر از ۱۵ از درصد مجموع رفت و آمد ناوگان باربری خارجی خراسان رضوی را به خود اختصاص دادند. سهم پایانه مرزی باجگیران نیز در این خصوص بسیار ناچیز بود.  

وی ادامه داد: ۳۰ هزار و ۸۳۳ دستگاه خودروی سنگین باری ظرف همین مدت از طریق پایانه های مرزی لطف آباد، سرخس و باجگیران از خراسان رضوی به سمت آسیای میانه خارج شده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی به رشد یک درصدی ترانزیت خروجی از طریق سه پایانه مرزی این استان اشاره و بیان کرد: بر همین اساس فعالیت ناوگان باربری خراسان رضوی در بخش صادرات با بهره گیری از ۱۱ هزار دستگاه کامیون رشد ۲۳ درصدی را نشان می دهد.  

وی همچنین به ورود ۳۳ هزار و ۸۴۲ دستگاه کامیون باری به خراسان رضوی از سمت آسیای میانه ظرف امسال تاکنون اشاره و بیان کرد: ورود این تعداد خودروی سنگین باری در قالب کامیونهای حامل کالاهای وارداتی و نیز ترانزیت ورودی به ترتیب ۵۵ درصد و ۱۸ درصد رشد داشته است.   

پارسال ۱۴۸ هزار و ۲۱۲ دستگاه کامیون حامل بار ترانزیتی، صادراتی و وارداتی از سه پایانه مرزی سرخس، لطف آباد و باجگیران واقع در نوار مرزی شمال خراسان رضوی رفت و آمد کرده بودند. خراسان رضوی از سمت شمال و شمال شرق ۵۳۱ کیلومتر مرز مشترک با جمهوری ترکمنستان دارد.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
پربازدیدها
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت