صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۴۰۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - 14 August 2019

بانکداری ایرانی ـ مدیرعامل بیمه اتکایی امین می‌گوید کل رقم خسارت کشتی شباهنگ کمتر از ۴ میلیارد تومان است و بعید می دانم با توجه به رقم پایین بیمه این کشتی، بیمه البرز به جز بیمه اتکایی اجباری، اتکایی اختیاری نزد سایر شرکت ها داشته باشد.

بانکداری ایرانی ـ  مدیرعامل بیمه اتکایی امین می‌گوید میزان خسارت سیل فصل بهار در استان‌های مختلف کشور در صورت‌های ۶ ماهه شرکت‌های بیمه مشخص می‌شود.

 مصطفی کیایی در نشستی با بیان این مطلب افزود: پیش از اعلام خسارت ها به طور علی الحساب دو میلیارد تومان بابت سهم اتکایی خسارت از سیل به حساب بیمه مرکزی واریز کردیم و هر سهمی که از بابت خسارت سیل داشت باشیم نیز پرداخت خواهیم کرد.

وی درباره پرداخت سهم اتکایی شرکت بیمه اتکایی امین از خسارت های سیل در استان های کشور با بیان این مطلب افزود: ما وظیفه خود را در قبال سیل انجام داده ایم. هر شرکتی هر سهم اتکایی که نزد بیمه اتکایی امین داشته است را ما پرداخت کرده ایم.

این فعال صنعت بیمه با این حال از اعلام رقم دقیق خسارت پرداختی اتکایی این شرکت به شرکت های بیمه خودداری کرد و اظهار داشت: تا پایان شهریورماه که شرکت های بیمه صورت های مالی ۶ ماهه خود را اعلام می کنند، نمی توان رقم دقیقی از خسارت های سیل را اعلام کرد.

به گفته مدیرعامل بیمه اتکایی امین، در ۴ ماهه نخست امسال شرکت های بیمه بیشتر درگیر برگزاری مجامع خود بوده اند و در گزارش های ۶ ماهه آنها مشخص می شود که چه میزان خسارت بابت سیل پرداخت کرده اند.

کیایی همچنین درباره خسارت کشتی غرق شده شباهنگ گفت: شرایط بیمه نامه این کشتی، نمودار همه چیز خواهد بود. به طور حتم هر زمانی که لیدر بیمه نامه (بیمه البرز) قصد پرداخت خسارت این کشتی را داشته باشد، با شرکای اتکایی خود مشورت می کند و اگر سهمی هم نزد ما داشته باشد، آن را پرداخت می کنیم.

وی در عین حال با بیان اینکه کل رقم خسارت کشتی شباهنگ کمتر از ۴ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: بعید می دانم با توجه به رقم پایین بیمه این کشتی، بیمه البرز به جز بیمه اتکایی اجباری، اتکایی اختیاری نزد سایر شرکت ها داشته باشد.

دولت می تواند حذف صنعت بیمه از شمول مالیات بر ارزش افزوده را پیشنهاد دهد

وی درباره حذف صنعت بیمه از شمول حذف مالیات بر ارزش افزوده نیز اظهار داشت: در صورتی که دولت بخواهد صنعت بیمه از این مالیات معاف شود امکان ارائه آن در قالب پیشنهاد وجود دارد و از سوی دیگر نیز یک نماینده مجلس نیز می تواند در زمان بررسی این موضوع در صحن علنی، برای صنعت بیمه خواستار تبصره شود.

این فعال صنعت بیمه گفت: در نهایت مالیات بر ارزش افزوده را مردم می پردازند و نه شرکت های بیمه. در صورتی که این مالیات حذف شود، حق بیمه کاهش یافته و اشتیاق مردم به خرید بیمه نامه افزایش پیدا خواهد کرد.

کیایی درباره تفاوت وجود نداشتن بین حق بیمه شخص ثالث در مناطق آزاد و سرزمین اصلی نیز تصریح کرد: یکی از اشکالات همین موضوع است زیرا میزان ترافیک در این مناطق بسیار کمتر از سرزمین اصلی است. به نظر من یکی از وظایف سندیکای بیمه گران یا بیمه مرکزی نیز ورود به این مسائل و حل آنهاست.

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت