صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۳۷۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۵ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - 07 August 2019

بانکداری ایرانی ـ امروزه ظهور نوآوران مالی منجر به ارائه راهکارهای نوین در حوزه مالی و پرداخت شده است که برخی از آنها نه تنها تجربه کاربری بی نظیری برای کاربران و پذیرندگان به ارمغان می آورد

بانکداری ایرانی ـ امروزه ظهور نوآوران مالی منجر به ارائه راهکارهای نوین در حوزه مالی و پرداخت شده است که برخی از آنها نه تنها تجربه کاربری بی نظیری برای کاربران و پذیرندگان به ارمغان می آورد بلکه می تواند هزینه پذیرندگان را به میزان زیادی کاهش دهد و به تبع آن به اقتصاد کسب و کارها کمک شایانی نموده و همچنین در حفظ محیط زیست موثر واقع شده اند.

به گزارش بانکداری ایرانی فرآیند ظهور نوآوری مالی از مبادله «کالا به کالا» آغاز شده و به ترتیب از «سکه های فلزی»، «پول کاغذی»، «ظهور کارت های بانکی»، «پرداخت الکترونیک»، «پرداخت موبایلی» به «ظهور نوآوران مالی» رسیده است.  

موجودیت‌های قابل بررسی در حوزه پرداخت نیز مواردی همچون ابزارهای پرداخت، بسترهای پرداخت، انواع بازار و انواع کسب و کار را شامل می شود.
 
درباره «بلوت» چه می دانیم

«بلوت» نام تجاری اولین سامانه‌ پرداخت بلوتوث در ایران است که می تواند به صورت درون برنامه و یا با استفاده از اپلیکیشن پذیرنده و کاربر برای سیستم عامل های موجود «اندروید» و «آی او اس» ارائه شود.

این سامانه امکان پرداخت و دریافت وجوه خریدهای روزانه، پرداخت کرایه و ... را تنها با استفاده از تلفن های هوشمند موجود با سرعت و دقت و امنیت بی نظیر، برقرار می کند.

بلوت سامانه ای است که امکانات سایر ابزارهای پرداخت را به صورت یکپارچه بر بستر موبایل عرضه می کند. 

در این سامانه، پرداخت مبتنی برکارتخوان فروشگاهی، پرداخت از طریق اینترنت و موبایل تجمیع شده و بنابراین هر صاحب کسب و کاری می تواند کارتخوان فروشگاهی خود را به صورت تجیمع شده با موبایل شخصی اش در اختیار داشته باشد. 

در این صورت اگرچه این ابزار در رسته پرداخت موبایلی گنجانده می شود اما در عمل قابل نفوذ در بازار بسیار بزرگ کارتخوان های فروشگاهی بوده و می تواند با توجه به شرایط اقتصادی موجود و محدودیت های مرتبط با ارز جهت تأمین کارتخوان های فروشگاهی، نسبت به پذیرش سریع آن توسط بازارهای هدف امیدوار بود. 

پرداخت در دقیق ترین شکل ممکن، پرداخت در کمتر از 10 ثانیه و در ساده ترین شکل ممکن و تنها در 3 حرکت، ارائه همزمان در سیستم عامل گوشی های اندروید و ios ، اطمینان کاربران و پذیرندگان از ارسال و دریافت پول، اخذ استانداردهای امنیتی از موسسات جهانی، امکان ارائه راهکار پرداخت در سایر اپلیکیشن های موجود، امکان ارائه اختصاصی طرح های وفاداری برای پذیرندگان و کمک به حذف رسید کاغذی از جمله ویژگی های «بلوت» است. 

در کنار سامانه پرداخت بلوت و به عنوان یک ابزار منحصر به فرد، سامانه‌ای جهت تعریف انواع برنامه‌های وفاداری طراحی گردیده است تا به کمک آن کسب‌ و کارها بتوانند ابزاری قدرتمند برای نگهداشت مشتریان خود و تعمیق ارتباط داشته باشند. در این سامانه تلاش شده تا در ساده‌ترین شکل ممکن تکرار خرید مشتریان ممکن شود. 

درباره بازار هدف این سامانه نیز باید گفت: خرده فروشان، فروشگاه ها، تاکسی های آنلاین، رستوران ها و کافی شاپ ها، فروشگاه های زنجیره ای، خدمات نقد در محل و هر کسب و کاری که در آن نیاز به دریافت وجه از مشتریان به صورت حضوری وجود داشته باشد، بازار هدف بلوت است.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت