صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۲۸۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - 24 July 2019

بانکداری ایرانی ـ بیمه پاسارگاد از جمله شرکت های بیمه گری است که اعداد و ارقام خوبی را در سال 97 ثبت کرده و تقریبا تمامی نماگرهای مهم و تاثیر گذار شرکت اعم از دارایی ها، سرمایه، درآمد ، سود خالص و سود انباشته شرکت افزایش چند ده درصدی را تجربه کردند .

بانکداری ایرانی ـ   بیمه پاسارگاد از جمله شرکت های بیمه گری است که اعداد و ارقام خوبی را در سال 97 ثبت کرده و تقریبا تمامی نماگرهای مهم و تاثیر گذار شرکت اعم از دارایی ها، سرمایه، درآمد ، سود خالص و سود انباشته شرکت افزایش چند ده درصدی را تجربه کردند . 

علاوه بر این در سه ماهه نخست امسال نیز این شرکت وضعیت خوبی را ثبت کرده است. 

در سال 97 شرکت بیمه پاسارگاد با  افزایش 169 درصدی سود انباشته خود را از مبلغ 967 میلیارد ریال سال 96 به عدد دو هزار و 603 میلیارد ریال رساند. 

سرمایه گذاری شرکت نیز با رشد 92 درصدی به 25 هزار و 289 میلیارد ریال رسید. 
حق بیمه شرکت نیز با رشد 42 درصدی از رقم 16  هزار و 205 میلیارد ریالی در سال 96 به مبلغ 23 هزار میلیارد ریال در سال 97 رسید. 

اما مهمترین رشد بانک پاسارگاد که مهمترین رخداد شرکت نیز تلقی می شود رشد 260 درصدی سود خالص و عملیاتی شرکت است. 

به گزارش بانکداری ایرانی ؛ سود خالص شرکت در سال 96 حدود 841 میلیارد ریال بود اما ظرف سال 97 با رشد 260 درصدی به عدد سه هزار و 15 میلیاردریالی رسید. که در نهایت به هر سهم 887 یال سود تخصیص یافت که یکی از بهترین سودهای تقسیمی شرکت های بورسی است. 

همین رویه در سه ماهه نخست سال جاری نیز تکرار شد. 

بیمه پاسارگاد در سه ماهه نخست سال 97 حدود چهار هزار و 746 میلیارد ریال حق بیمه صادر کرد  و  در مقابل آن نیز 939 میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد. 

اما در سال 6 هزار و 746 میلیارد ریال حق بیمه تولید کرد اما در مقابل یک هزار و 490 میلیارد ریال خسارت داد.

بر همین اساس در سه ماهه نخست سال جاری این شرکت بالغ بر 42 درصد رشد را تجربه کرده است . 

بالاترین حق بیمه تولیدی در سه ماهه نخست امسال متعلق به بیمه زندگی با رقم چهار هزار و 353 میلیارد ریال  بوده است. 

بعد از آن به بیمه اجباری شخص ثالی با رقم یک هزار و 39 میلیالردر ریال تعلق داشت. و در نهایت بیمه درمان به عدد 548 میلیارد ریال بود. 

بیشترین خسارت نیز به بیمه زندگی با عدد 442 میلیارد ریال تعلق داشت و بعد از آن به بیمه ثالث با عدد 336 میلیارد ریال و در ردیف بعدی بیمه درمان با مبلغ 307 میلیارد ریال قرار داشت. 

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت